صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیركل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی خبرداد؛ پنیر لیقوان ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تولید پنیر لیقوان بعنوان یک تولید سنتی است درباره ثبت ملی مهارت تولید این پنیر خبر داد.

1399/03/18
|
10:35
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، احمد حمزه زاده مدیر کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی در برنامه صبح و گفت و گو با اشاره به ثبت ملی پنیر لیقوان گفت: تهیه و مصرف پنیر لیقوان از سابقه تاریخی برخوردار است و این پنیر با توجه به نژاد خاص گوسفندان و علوفه ای که در منطقه کوه سهند مصرف می کنند به دست می آید.

وی افزود: علاوه بر نژاد گوسفند و علوفه مصرفی شان تهیه شیر و نگهداری آن باعث می شود این شیرها و پنیر لیقوانی که به دست می آید، ویژه باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی تأکید کرد: پنیر لیقوان دارای شهرت خاصی است و درکشورهای همسایه همچون ترکیه و آذربایجان مشهور است و گردشگرانی که به استان آذربایجان شرقی سفر می کنند این پنیر را به عنوان سوغات تهیه می کنند.

حمزه زاده خاطر نشان کرد: پنیر لیقوان در روستایی به اسم لیقوان تولید می شود البته این پنیر در یک گستره از منطقه کوه سهند تولید می شود.
وی افزود: در فرایند ثبت ملی پنیر لیقوان، مهارت تولید آن به عنوان یک شیوه سنتی ثبت شده تا این روش ماندگار شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری [مقدمات] یک جشنواره با موضوع پنیر لیقوان گفت: امیدواریم بعد از شرایط کرونایی در شهریورماه این جشنواره برپا شود.

حمزه زاده در پایان قیمت یک کیلوگرم پنیر لیقوان در مناطقی که این پنیر تولید می شود را بین 60 تا 70 هزار تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/


دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو