صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سرنوشت صندوق ذخیره فرهنگیان در گروی تحقیق و تفحص مجلس

حسین فلاحی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: قرار شد تحقیق و تفحصی در بخش‌های دیگر اتفاق بیفتد تا سرنوشت این صندوق مشخص شود.

1399/04/28
|
12:45
|

حسین فلاحی (سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس) درباره دغدغه‌ها و تصمیمات کمیسیون آموزش گفت: در این چند هفته تمرکز در ساختار داخلی و شکل‌گیری کمیسیون‌ها و اعضای شورای عالی بود. گزارش‌ها را ابتدا از وزیر آموزش و پرورش، وزیر علوم و معاونان و در بخش صندوق فرهنگیان و مباحث مالی دیوان محاسبات، رئیس و دادستان حاضر شدند و بحث‌هایی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفت.

فلاحی در برنامه صبح و گفتگو افزود: در بحث دانشگاه‌ها نیز سومین برنامه مربوط به دانش‌بنیان‌ها بود که 6 هزار شرکت دانش‌بنیان داریم که با حضور معاون اول رئیس جمهور هفته گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون ما این روزها با مباحث دیگری درگیر است، عنوان کرد: مباحث مربوط به کنکور و آزمون استخدام نیز وجود داشت که کلیات آن در مجلس برای حذف آزمون به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان نیز بیان کرد: در این صندوق باید سهمی را دولت و فرهنگیان پرداخت می‌کردند، اما دولت سهم 5 درصد خود را پرداخت نکرد و تا حالا نصف این مبلغ پرداخت شده و بعدها با اموال فرهنگیان وام دادند و مشکل ایجاد شد و قرار شد تحقیق و تفحصی در بخش‌های دیگر اتفاق بیفتد تا سرنوشت این صندوق مشخص شود.

فلاحی درباره صندوق نوآوری مرتبط با مباحث دانش‌بنیان گفت: در سالهای گذشته اقداماتی صورت گرفته و به دلیل مشکلات متوقف شده و الان صندوق نوآوری رشد خوبی داشته و امیدوارم بتوانیم در این دوره از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو