صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

شرکتهای صنعتی نیازمند مهارت بر پایه ثروت‌آفرینی است

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: متاسفانه در فرهنگ عمومی مدرک گرایی شکل گرفته و این موضوع جایگزین مهارت آموزی شده است.

1399/05/08
|
09:40
|

محمدعلی عزیزی در گفتگو با برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: کارآفرینان، انسان هایی هستند که با خلق ارزش های جدید مبتنی بر نوآوری جامعه را در مسیر آینده روشن قرار داده و این ارزش آفرینان مقاوم، فرهنگ ، تلاش و امید را در جامعه ترویج می دهند؛ در همین زمینه ، برای پیشرفت کشور همه ما مسئول بوده و باید وظایف خودمان را به درستی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در فرهنگ عمومی ما مدرک گرایی شکل گرفته است، گفت: آنچه ارزش توان واقعی فرد را نشان می دهد مهارت هایی است که در آن فرد می تواند وجود داشته باشد. این در حالی است که در دانشگاه ها و مراکز آموزشی ما بیشتر به بحث مباحث تئوری توجه می شود.

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: در حوزه صنایع کوچک و متوسط یکی از برنامه ها در شرکت شهرک های صنعتی برگزاری دوره های آموزشی مهارتی است که تاکنون از ابتدای امسال بیش از 230 دوره آموزشی در سراسر کشور برگزار شده است.

عزیزی در خاتمه گفت: امیدواریم که بتوانیم با برنامه ریزی صحیح به سمتی حرکت کنیم که بر پایه مهارتی که خلق ثروت کند بتوانیم در آن مسیر قرار گیریم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو