صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

كریمی عضو كمیسیون آموزش مجلس: رسانه اجازه ورود مسئولان را به زدوبندهای مدیریتی ندهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مسئولان در وزارتخانه‌ها نباید در مال اندوزی مشارکت داشته باشند، گفت: رسانه برای فرهنگ سازی باید اجازه ورود مدیران را به فضای زد و بند و رانت بدهد.

1399/08/21
|
11:15
|

علی کریمی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "صبح وگفتگو" رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه تصمیمات مدیران تنها نباید بر حوزه نظارتی ان‌ها اثری مثبت بگذارد، افزود: تلاش داریم این مهم را به قانون تبدیل کنیم.

وی افزود: قانونی دیگر نیز وجود دارد که کارکنان دولت را از معاملاتی که خودشان ذی نفع آن هستند منع می‌کند و با استناد به این ماده قانونی می‌توان کارکنان وزارتخانه‌ها را از مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی منع کرد.

کریمی با تاکید بر اینکه چنین مسئولانی نخواهند توانست دست به مال اندوزی بزنند، گفت: چنین مسئولانی حق ندارند در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت داشته باشند.

این نماینده مجلس ادامه داد: وضعیت بدتر در حوزه اموزش عالی است؛ ولی وقتی ما سخت گیری کنیم و مسئله‌ای به قانون تبدیل شود، دستگاه قضا وارد عمل خواهد شد.

کریمی افزود: فرهنگ سازی در رسانه‌ها نیز باید صورت گیرد تا مدیران جرأت نداشته باشند وارد فضای سوء استفاده و زد و بند شوند.

وی تاکید کرد: ما نیز باید بر اساس قانون این مسئله را منع کنیم و در حال حاضر قانون تعارض منافع به شکل شفاف در بعد آموزش وجود ندارد.

کریمی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش بر اساس بخشنامه‌ای در همه سطوح مدیریتی کارکنان را منع کرده که مدرسه غیر دولتی داشته باشند و این رویه‌ای درست است اما در اجرا اجازه این کار را ندادند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این مسئله باید از حیث زیر ساخت‌های فرهنگی اصلاح شود و جامعه اجازه این کار را ندهد.

کریمی خاطرنشان کرد: ما باید این مهم را در مجلس حل کنیم و به فضل خدا این اتفاق در شرف وقوع است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو