صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

بیت الهی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو؛ بی تفاوتی نسبت به زلزله ممنوع/ صداوسیما اطلاع رسانی مستمر داشته باشد

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه و شهرسازی تاکید کرد که صداوسیما باید در اطلاع رسانی های مربوط به زمین لرزه استمرار داشته باشد.

1399/12/04
|
14:10
|

علی بیت الهی در برنامه «صبح وگفتگو» در خصوص تعدد زلزله در سال های اخیر به رادیو گفت‌وگو، گفت: زلزله امری مستمر و دائمی است و شواهد و رخدادهای زلزله های تاریخی این مهم را نمایان می سازد.

وی با اشاره به اینکه تنش ها بعد از چند سال دوره ای نسبی از آرامش را طی می کنند، ادامه داد: به وفور زلزله های 4 ریشتر به بالا در مرز جنوب غربی کشور فزونی می گیرد که سرانجام در سی‌سخت اتفاق می افتد.

بیت الهی با بیان اینکه زلزله اخیر را بزرگ تلقی نمی کنیم، افزود: این روال ادامه دارد که باعث شکستگی و گسلش و زمین لرزه های متعدد می شود که در مقیاس ناحیه ای سرزمین ایران را صفحه ای بسیار کوچک می نامند که در مرز دو صفحه بزرگ اورسیا و عربی قرار گرفته است.

وی گفت: سرزمین ما بطور مدت در تنش دائمی است که در البرز، زاگرس و ایران مرکزی شاهد خرده لرزه و زمین لرزه های متعدد هستیم.

بیت الهی خاطرنشان کرد: هنوز طول می کشد که بطور کامل از این زلزله ها آموزش بگیریم.

وی افزود: در چنین شرایطی از توپوگرافی ِ کهگیلویه و بویر احمد باید با مدیریت ریسک آمادگی اقدامات پیشگیرانه را داشته باشیم که در چنین سرزمین هایی اقدامات پیشگیرانه را تدارک ببینیم.

بیت الهی به رادیو گفت‌وگو، گفت: باید تلاش کنیم و بدانیم زلزله ها حالت نوسانی دارد و در سرزمین ما هم شکلی نوسانی بخود گرفته یعنی نباید بعد از بروز زلزله، شاهد بی تفاوتی باشیم.

وی افزود: عزیزان در صداوسیما باید اطلاع رسانی را ادامه دهند و این مسئله ملکه ذهن ما شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو