صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

طاهریان مطرح كرد: مساجد؛ محور کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان از جریان کرونا

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد کانون‌های مساجد کشور مسجد را محور کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان از جریان کرونا دانست و گفت: مسجدی‌ها در بسیاری از موارد به کمک کادر سلامت آمدند و در کنار آنها قرار گرفتند.

1400/05/30
|
14:39
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر مرتضی طاهریان معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد کانون‌های مساجد کشور با برنامه «صبح و گفتگو» به مناسبت روز جهانی مساجد گفتگوی تلفنی کرد.

طاهریان به تاریخچه روز جهانی مسجد اشاره و اظهار کرد: حدود 52 سال قبل در چنین روزی یکی از صهیونیست‌های افراطی به مسجدالاقصی حمله کرد و بخشی از مسجد را به آتش کشید و بعد از آن بود که پیشنهاد روز جهانی مسجد در اجلاس سی‌ام وزرای خارجه کشورهای اسلامی که در تهران برگزار شد مطرح گردید.

وی با اشاره به اینکه مساجد در طول تاریخ منشأ آثار و برکات بسیار ارزشمندی بودند افزود: بچه‌های مسجدی در هر برهه‌ای از زمان باتوجه‌به شرایط، برای خودشان وظایفی تعریف کردند نمونه آن هم نقش‌آفرینی مساجد در پشتیبانی از نیروها در جبهه‌های جنگ تحمیلی است.
معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد کانون‌های مساجد کشور اظهار کرد: بیش از 90 درصد کسانی که در جبهه‌ها شهید شدند افرادی بودند که از مساجد اعزام شده و در حقیقت تربیت‌شده مکتب و فرهنگ مسجدی بودند.

طاهریان در رادیو گفت‌وگو مسجد را محور کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان از جریان کرونا دانست و گفت: مسجدی‌ها در بسیاری از موارد به کمک کادر سلامت آمدند و در کنار آنها قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه کبری سلام‌الله‌علیها با خیرین بسیار زیادی از طریق برنامه «سمت خدا» در ارتباط است گفت: ما حدود 400 هزار بسته گوشت قربانی به دست نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا رساندیم.

معاون ساماندهی و شبکه‌سازی ستاد کانون‌های مساجد کشور اظهار کرد: اگرچه شرایط کرونایی حضور بچه‌های مسجدی را کم‌رنگ‌تر کرده اما ما باید استعدادها را شناسایی و از آنها تجلیل کنیم که این اتفاق هم افتاده و سلسله رویدادهایی را در زمینه فرهنگی و علمی و غیره برگزار کردیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو