صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیركل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش: اساس بسیاری از برنامه های اقتصادی خانواده ها، زیربنای فرهنگی دارد

مدیرکل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: نتیجه مسائل اقتصادی را بیشتر از مسائل فرهنگی مشاهده می کنیم زیرا اساسا فرهنگ نیازمند زمان بیشتری است. اساس خیلی از برنامه های اقتصادی خانواده ها زیربنای فرهنگی دارد.

1396/04/31
|
11:35

برنامه "صبح و گفت وگو" با موضوع اوقات فراغت ، با حضور مهدی علی اکبرزاده مدیرکل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش به روی آنتن رفت.

مهدی علی اکبرزاده با بیان اینکه پیوند اوقات فراغت با موضوع فرهنگ، نیازمند این است که همه اقشار و نهادها و بخش های مختلفی حتی دولتی و خصوصی برنامه ریزی برای دانش آموزان، جوانان و نوجوانان داشته باشند، تصریح داشت: در این بخش اهمیت نقش والدین بیشتر مورد توجه است زیرا برنامه ریزی اصلی و مشاور اصلی نوجوانان و جوانان، والدین هستند.

مدیرکل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصریح داشت: باید متناسب با برنامه ریزی های مختلفی که برای خانواده انجام می دهیم، در زمینه های فرهنگی و تربیت اجتماعی نیز به درستی وارد صحنه شویم.

وی همچنین اشاره کرد: به جهت اینکه مسائل اقتصادی زودبازده و محسوس هستند، نتیجه کار را بیشتر از مسائل فرهنگی مشاهده می کنیم زیرا اساسا فرهنگ نیازمند زمان بیشتر است. اساس خیلی از برنامه های اقتصادی خانواده ها نیز فرهنگ است زیرا همه برنامه ریزی هایی که در خانواده رخ می دهد زیربنای فرهنگی دارد.

اکبرزاده اوقات فراغت را یکی از برنامه های فرهنگی خانواده ها عنوان کرد و بیان داشت: خداوند در قرآن می فرمایند وقتی از یک مهمی فارغ شدید، به مهم دیگری بپردازید؛ نقش اوقات فراغت خودش را اینجا نشان می دهد زیرا وقتی از کاری فارغ می شویم باید به سراغ کار مهم دیگری برویم و به همین دلیل باید به درستی برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به افرادی که در عرصه فرهنگ فعالیت می کنند، گفت: معمولا افراد متمول از لحاظ مالی، در یک صنفی به نام خیرین مدرسه ساز مطرح هستند و کمتر شهری در کشور سراغ دارید که یک یا چند نمونه مدرسه خیرساز نداشته باشد. خوشبختانه در ایران فرهنگ مشارکت و همراهی در زمینه مسائل آموزش و پرورش بسیار زیاد است.

اکبرزاده به موضوع کتابخانه ها نیز اشاره کرد و عنوان داشت: کتابخانه ها به عنوان یک بستر فرهنگ ساز عمل می کنند و بارها کتابخانه هایی را که خیرین می سازند دیده ام که وارد چرخه مطالعه شده اند.

برنامه "صبح و گفت و گو" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 7 صبح از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو