صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیركل بقاع متبركه و اماكن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه: رفتن به 7 مسجد در شب پایانی ماه صفر، خرافه‌ای بیش نیست

حجت‌الاسلام نوروزپور در رادیو گفت‌وگو در مورد برخی خرافات در مورد روزهای پایانی ماه صفر گفت: مردم به این خرافات توجه نکنند و هیچ روایتی مبنی بر رفتن به 7 مسجد در شب پایانی صفر و روشن‌کردن شمع وجود ندارد.

1400/07/14
|
08:47
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، حجت‌الاسلام محمد نوروزپور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با برنامه «صبح و گفتگو» به مناسبت روزهای پایانی ماه صفر مصاحبه تلفنی کرد.

وی گفت: در دو ماه محرم و صفر مردم با برخی کارهای خیر و سنت‌های نیکو مأنوس بودند و در ماه صفر باتوجه‌به نحوست آن و سفارش به صدقه دادن شاهد جاری بودن این سنت حسنه در سراسر ماه بودیم.

حجت‌الاسلام نوروزپور با توصیه به ادامه دادن سنت حسنه خواندن روزانه زیارت عاشورا خاطرنشان کرد: در این دو ماه سعی کردیم به بقاع متبرکه برویم و لذا باید بتوانیم در طول سال این ارتباط را حفظ کنیم.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین با اشاره به خواندن سوره‌هایی از قرآن به‌ویژه یاسین و واقعه در این دو ماه تصریح کرد: خواندن سوره واقعه در هر شب فضائل بسیاری دارد و بنا بر فرمایش پیامبر (ص) اگر کسی این سوره را نوشته و در خانه نگه دارد، خیروبرکت او افزایش‌یافته و مداومت برای خواندن این سوره موجب افزایش روزی و رفتن فقر می‌شود.

حجت‌الاسلام همچنین در مورد برخی خرافات در مورد روزهای پایانی ماه صفر اظهار کرد: مردم به این خرافات توجه نکنند و هیچ روایتی مبنی بر رفتن به 7 مسجد در شب پایانی صفر و روشن‌کردن شمع وجود ندارد و تنها خرافاتی است که در آداب اسلامی ما وارد شده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو