صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس بنیاد ملی سبك زندگی سالم: سلامت روان ارتباط مستقیمی با سلامت جسم دارد

کرمی در رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه سلامت روان ارتباط مستقیمی با سلامت جسم دارد، گفت: با آرامش، تحرک و ورزش و تغذیه سالم موجب افزایش سیستم ایمنی بدن شویم.

1400/09/07
|
15:30
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو با موضوع ترویج سبک زندگی سالم با پروفسور علی کرمی استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و رئیس بنیاد ملی سبک زندگی سالم به صورت تلفنی گفتگو کرد.

علی کرمی در خصوص میزان گسترش سبک زندگی سالم در جامعه گفت: ما توانسته‌ایم تا حدود زیادی تاثیرگذار باشیم و واژه «سبک زندگی سالم» را در بین مردم رایج کنیم و اهمیتش را نشان دهیم. از طرفی باید همه از جمله مدیران و رسانه‌ها تلاش کنیم تا حداقل مفاهیمش را به مردم برسانیم.

وی افزود: از این موضوع بسیار استقبال شده ولی مشکلات اقتصادی و مباحث معیشتی آنچنان که باید نگذاشته ما در گام‌های عملی مثلا در حوزه غذای سالم و ارگانیک موفق باشیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو در خصوص وضعیت کرونا در کشور بیان کرد: اکنون در شرایط پایداری هستیم ولی چون زمستان در پیش است و از طرفی آنفولانزا هم وارد کشور شده است، نگرانی‌های مردم را افزایش داده است. اگر مردم شیوه نامه‌ها را رعایت کنند و در کنار آن مسئولین به وظایف خود عمل کنند می‌توانیم از بحران‌ها و سویه‌های جدید کرونا عبور کنیم.

وی با بیان اینکه سلامت روان ارتباط مستقیمی با سلامت جسم دارد، گفت: با آرامش، تحرک و ورزش و تغذیه سالم موجب افزایش سیستم ایمنی بدن شویم. نباید افکار نگران کننده به خصوص اخباری را که در فضای مجازی نشر داده می‌شود را در ذهنمان ببریم به جای آن کتاب بخوانیم و زندگی سالم داشته باشیم. در سخت ترین شرایط هم می‌شود تا حدودی سبک زندگی سالم را رعایت کرد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو