صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رفیعی در رادیو گفت وگو: هوای سرد ماندگار است

کارشناس هواشناسی گفت: ماندگاری هوای سرد از روز شنبه تا روزهای پایانی هفته برای بیشتر مناطق کشور به ویژه نیمه شمالی کشور همچنان وجود دارد.

1400/10/28
|
09:26
|

کبری رفیعی کارشناس هواشناسی در مصاحبه تلفنی با برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو در مورد وضعیت هوای کشور گفت: در 24 ساعت آینده سامانه بارشی در نوار شرقی کشور، شرق سواحل دریای خزر، جنوب کشور و بخش‌هایی از استان‌های البرز، تهران و مازندران فعال خواهد بود و شدت آن در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، جنوب استان بوشهر و سیستان بلوچستان است.

وی افزود: روز چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف همراه با هوایی سرد تجربه خواهد شد و در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان احتمال بارش پراکنده وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید در روز پنجشنبه خبر داد و گفت: این سامانه از سمت غرب و شمال غرب وارد شده و به تدریج سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران را در بر می‌گیرد؛ همچنین برای این روز بارش پراکنده برف را انتظار داریم.

رفیعی به رادیو گفت و گو یادآور شد: بارش‌ها در روز پنجشنبه در غرب مازندران، شرق گیلان و غرب استان کردستان و استان‌های کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی شدت خواهد داشت و برای روز جمعه بارش‌های شدیدی برای شرق مازندران و گلستان انتظار داریم.

وی ادامه داد: در خراسان شمالی و رضوی روز جمعه بارش برف رخ خواهد داد؛ ماندگاری هوای سرد از روز شنبه تا روزهای پایانی هفته برای بیشتر مناطق کشور به ویژه نیمه شمالی کشور همچنان وجود دارد و آبهای خلیج فارس و دریای خزر امروز مواج خواهد بود.

رفیعی در مورد وضع هوای تهران بیان کرد: امروز در تهران شاهد آسمان ابری همراه با بارش پراکنده و گاهی مواقع وزش باد شدید خواهیم بود؛ حداکثر دمای تهران روز گذشته 11 درجه بالا صفر بوده که امروز به 7 درجه خواهد رسید و سردترین مراکز استان امروز اردبیل و سنندج با دمای حداقل 17 درجه زیر صفر و برای تبریز 16 درجه زیر صفر بود؛ همچنین سردترین نقطه در کشور مربوط به ورزقان آذربایجان شرقی با 28 درجه زیر صفر بود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو