صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

اتمام تحویل واحدهای مسکن مهر تا خرداد 1401

عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص 2 میلیون واحد مسکن مهر که قرار تحویل داشتند، به رادیو گفت‌وگو، گفت: تا خرداد ماه سقف زمانی تعیین کردیم که باقی مانده مسکن مهر نیز تحویل مردم شود.

1400/11/04
|
13:39
|

غلامرضا شریعتی که در برنامه "صبح وگفتگو" سخن می گفت، با اشاره به اجاره های افسارگسیخته مسکن گفت: همه اقلامی که در سبد خانوار موثر است، باید شامل قیمت گذاری باشد.

وی افزود: متاسفانه اجاره و قیمت فروش زمین و مسکن، [افسارگسیخته است] در حالی که نظام قیمت گذاری برای یک آدامس وجود دارد.

شریعتی تاکید کرد یک کالا باید سقف و کف قیمت داشته باشد و افزود: نکته در مالیات بر خانه های خالی است که پس از تصویب مجلس، هنوز ساز و کار اجرایی آن اتفاق نیفتاده و منازل خالی هنوز شناسایی نشده اند.

وی با بیان اینکه کمیسیون عمران درپی مطالبه این قانون از دولت است، گفت: محتکرین باید هرچه زودتر خانه ها را به بازار عرضه کنند.

این نماینده مجلس در خصوص کیستی و چیستیِ این محتکرین گفت: برخی از این ها شامل شرکت های خصولتی هستند ولی برای ما فرقی نمی کند.

هر کسی که مسکن تولید کرده است ولی آن را عرضه نمی کند، باید شامل این مالیات شود و حتی این مبالغ تصاعدی بالا رود تا مسکن به عرضه درآید.

شریعتی مسئله دیگر را ناظر بر تولید مسکن دانست و افزود: از سال گذشته که وارد حوزه مسکن شدیم، هنوز شاهد هیچ خروجی نیستیم.

اعضای کمیسیون عمران در هفته یک روز را با فعالان حوزه وزارتی راه و شهرسازی جلسه دارند ولی نتیجه ای دربر ندارد.

وی در این گفتگوی کوتاه در رادیو گفت‌وگو، افزود: راه حل این است که تولید مسکن را بالا ببریم و مجلس تلاش دارد سالی یک میلیون مسکن ساخته شود.

شریعتی گفت: مسئولان وزارت راه این گونه گزارش می دهند که دو میلیون نفر ثبت نام شدند و ظرف دو سال این میزان مسکن تولید خواهد شد.

وی افزود: چاره ای نداریم که میان عرضه و تقاضا رابطه ای منطقی ایجاد کنیم چراکه در حوزه خرید و اجاره دچار مشکل هستیم.

این عضو کمیسیون عمران همچنین در خصوص 2 میلیون واحد مسکن مهر که قرار تحویل داشت، گفت: تا خرداد ماه سقف زمانی تعیین کردیم که باقی مانده مسکن مهر نیز تحویل مردم شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو