رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

دستمالچیان: جانب‌داری یمن از روسیه منجر به صدور بیانیه علیه این کشور شد

سفیر سابق ایران در لبنان و اردن در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: باتوجه‌به اینکه یمنی‌ها از بحران اوکراین به نفع روسیه جانب‌داری کردند به نظر می‌رسد شورای امنیت هم می‌خواسته زهرچشمی از یمنی‌ها بگیرد و لذا این بیانیه را صادر کرد.

1400/12/12
|
11:00
|

دکتر احمد دستمالچیان سفیر سابق ایران در لبنان و اردن درمورد بحران یمن و نگاه جانب‌دارانه به نفع ائتلاف سعودی توسط شورای امنیت سازمان ملل با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو مصاحبه تلفنی کرد.

دستمالچیان گفت: شورای امنیت سازمان ملل بار اولش نیست که به استانداردهای دوگانه عمل می‌کند و این بار هم همین کار را کرد.

وی افزود: عربستان با لابی‌های نفوذگر خود در سازمان ملل و پول‌هایی که خرج کرد موفق شد رأی اعضای شورا را به خود جلب کند و بیانیه‌ای به نفع ائتلاف سعودی صادر شود و این در حالی است که چند مدت قبل آمریکا همین عربستان را برای پایان‌دادن به جنگ یمن تحت‌فشار گذاشته بود و حتی فروش تسلیحات را هم ممنوع کرده بود.

سفیر سابق ایران در لبنان و اردن خاطرنشان کرد: باتوجه‌به اینکه یمنی‌ها از بحران اوکراین به نفع روسیه جانب‌داری کردند به نظر می‌رسد که شورای امنیت هم می‌خواسته زهرچشمی از یمنی‌ها بگیرد و لذا این بیانیه را صادر کرد.

دستمالچیان درمورد ارتباط بحران یمن با اوکراین و تأثیر آن‌ها بر هم گفت: آمریکا و اروپا و ناتو با توطئه بسیار خطرناکی که به‌صورت مشترک به اجرا می‌گذارند می‌خواهند خود را به مرزهای روسیه برسانند و اوکراین سرزمین استقرار موشک‌های اتمی و رادارهای پیشرفته باشد تا عمق روسیه را هم بتوانند رصد کنند.

وی افزود: این کشورها می‌خواهند توازن قوا را به نفع به هم زده و روسیه را تحت‌فشار قرار دهند اما اگر روسیه در این بحران پیروز شود اروپا به‌شدت تحت‌فشار قرار خواهد گرفت.

دسترسی سریع
رویداد