رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

داعش زنده است/پاکستان پاسخگو باشد

کارشناس غرب آسیا در رادیو گفت‌وگو اعلام کرد: داعش زنده است و همچنان به ایده‌های غلط خشونت ورز اعتقاد دارد، دولت پاکستان باید در این زمینه پاسخگو باشد.

1400/12/14
|
14:31
|

کیومرث یزدان پناه در خصوص بر عهده گرفتن مسئولیت انفجار مسجدی در پاکستان از سوی داعش به برنامه "رویداد" گفت: عامل انتحاری از اعضای گروه تروریستی داعش بوده که نشان می دهد فلسفه پیدایش، استمرار فعالیت و محو داعش از منظر غربی ها دارای ابهامات جدی است.

غربی ها مدعی هستند داعش وجود خارجی ندارد ولی این حملات ادعای آنان را رد می کند.

وی با اشاره به پیشینه خشونت علیه شیعیان پاکستان، گفت: این مسئله به لایه هایی از افراط گرایی و پرورش تکفیری ها در این کشور باز می گردد.

خاصه گروه هایی که با ذهنیت مخرب مذهبی تربیت می یابند و تصور می کنند با کشتن شیعیان بهشت برین را زیر چای خود خواهند داشت.

یزدان پناه از یک شست و شوی مغزی سخن گفت که پاکستان را به مأمن تروریست ها بدل ساخته است. همچنین سلاح و مهماتی که قدرت تخریبی بالایی دارند، در دست این تروریست هاست و به راحتی صدها نفر را قربانی می کنند.

اگر منشأ این سلاح ها غربی نیست، پس از کجا تامین می شود؟ خاصه این که غربی ها مبتکر ایجاد گروه داعش هستند و طی دو دهه اخیر جان میلیون ها مسلمان بی گناه را گرفته اند.

همچنین سازمان ملل متحد و جنبش غیر متعهدها، باید پاسخ گو باشند و برای یک بار هم شده این مسئله را بررسی کنند.

وی اضافه کرد: اقدام اخیر در پاکستان در پیدایش داعش ریشه دارد؛ خاصه پس از ادعایی که می گوید این گروهک نیست و نابود شده؛ لذا برای از بین بردنِ آن ها باید یک تلاش جهانی نمود.

یزدان پناه معتقد است داعشی ها هر زمانی را مناسب ببینند، دست به چنین جنایاتی می زنند و هر زمان فضایی پیدا کنند، چنین اقدام جنایت کارانه ای را رقم می زنند.

وی با بیان این که این اقدامات زیر ساخت ارتش پاکستان را زیر سوال می برد، افزود: چرا باید در کشور پاکستان شاهد این خشونت با چنین ابعادی باشیم؟

داعش زنده است و همچنان به ایده های غلط خشونت ورز اعتقاد دارد و دولت پاکستان باید در این زمینه پاسخگو باشد و به این مسئله به صورت جدی نگاه کند.

دسترسی سریع
رویداد