رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

بن‌سلمان با واقعیت‌های منطقه کنار خواهد آمد؟

کارشناس حوزه غرب آسیا گفت: امروز بن سلمان با واقعیت‌های جدید رو به رو شده و احتمالا قصد دارد با آن کنار بیاید.

1400/12/15
|
13:31
|

احمد دستمالچیان در برنامه "رویداد" در خصوص تشدید حملات سعودی ها به یمن اظهار کرد: عربستان سعودی درپی سوء استفاده است و قصد دارد به مردم یمن فشار آورد.

وی ادامه داد: مردم بیگناه یمن به خاک و خون کشیده می شوند ولی عربستان هنوز نتوانسته به هدف خود برسد؛ لذا از سیاست یک بام و دو هوا استفاده کرده و مردم یمن را به خاک و خون می کشد.

دستمالچیان با اعلام این که سازمان های بین المللی نیز زشت و وقیحانه عمل می کنند، گفت: این سازمان ها در برابر حمله روسیه طوفان خبری به پا کردند ولی نسبت به جنگ یمن که مستمرا طی مدتی طولانی صورت گرفته، هیچ توجهی نمی کنند.

این تحلیلگر غرب آسیا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی عربستان از فرصت سوء استفاده کرده تا اراده مردم یمن را در هم بشکند.

افکار عمومی به سمت اوکراین متوجه شده و عربستان در این شرایط قصد دارد مردم یمن را وادار به تسلیم کند اما چنین چیزی تا کنون اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.

دستمالچیان با اشاره به درگیر شدن عربستان در بحران چندین ساله در حوزه یمن، اظهار کرد: عربستان مدتی است که در این باطلاق گیر افتاده که اگر زودتر خود را بیرون می کشید، برایش راحت تر بود ولی امروز خروج از این فضا برای عربستان سخت و مشکل است.

وی با اعلام این که برای عربستان اعتبار و حیثیتی باقی نمانده و مرتب باید با هزینه های سنگینی رو به رو گردد، افزود: ابتکار عمل نظامی در اختیار یمنی هاست و موشک آن ها در دور ترین نقاط عربستان سعودی، به هدف برخورد می کند.

دستمالچیان با بیان این که عربستان وارد جنگی هزینه بر شده، خاطرنشان کرد: ثروتمندان زیادی در عربستان سرمایه گذاری کرده اند و این حوادث موجب رکود شدید در عربستان خواهد شد.

این کشور در شرایط بدی گیر کرده و هراز گاهی با حرکات کور، قصد دارد گره را باز کند اما وضعیت بدتر می شود.

وی همچنین در خصوص ادعای بن سلمان مبنی بر بهبود شرایط با تهران گفت: عربستان در سیاست های تهاجمی خود دچار بن بست شده است.

بن سلمان جوانی ناپخته در سیاست است و با توهمات خود به میدان آمده و لذا در تمام عرصه هایی که تهاجمی عمل کرده، شکست خورده است.

دسترسی سریع
رویداد