رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

مسئولیت رفع مشکل "مالیات بر خانه‌های خالی" با مردم است

سخنگوی کمیسیون عمران در رادیو گفت‌وگو اعلام کرد: مردم در صورت بروز مشکل برای اثبات خالی نبود خانه‌های خود، باید به سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.

1400/12/17
|
14:58
|

عبدالجلال ایری در مصاحبه با "رویداد" در خصوص سامانه‌ای که از سوی سازمان امور مالیاتی به دست شهروندان می‌رسد، اظهار کرد: مصوبات قانونی درباره منازل خالی کامل است و مصوبات اجرایی از سوی وزارت اقتصاد، راه و شهرسازی و... به مراحل نهایی رسیده است.

وی با اعلام این که هم اینک تکلیف قانون مالیات ستانی از منزل خالی به مرحله اجرایی رسیده و مجلس نیز بر این رویه اصرار دارد، گفت: در ماه اخیر درگیر مباحث بودجه‌ای هستیم و جلسات کمیسیون کاملاً در اختیار بودجه بوده است.

ایری در خصوص اثبات خالی نبودن توسط مردم و گلایه شهروندان گفت: دولت در قالب آیین‌نامه این موارد را پیش‌بینی کرده است و مردم می‌توانند به سامانه ورود کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند.

وی با اعلام این که اگر مردم اعتراضی دارند، به وزارت اقتصاد و دارایی مراجعه کنند، گفت: مجلس صرفاً دستگاه نظارتی است و مردم در صورت بروز مشکل باید به وزارت دارایی ورود کرده و مستندات خود را ارائه دهند.

ایری با اشاره به جمع‌بندی مباحث مصارفی عمران در حوزه بودجه گفت: مجلس مجوزهایی برای انتشار اوراق اسلامی به شهرداری‌ها ارائه و از طرفی برای واردات خودرو، مجوز انتشار 12 هزار میلیارد اوراق توسعه حمل‌ونقل ورود کرده است.

وی از معافیت مالیاتی گروه‌های جهادی و روستاییان و عشایر در حوزه برق خبر داد و گفت: مجوز صندوق توسعه حمل‌ونقل برای احداث و تکمیل طرح‌ها را ارائه دادیم و معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاری عموم مردم را در نظر گرفتیم.

ایری در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، تاکید کرد اعداد و ارقام این مطالب موجود بوده ولی هنوز نهایی نشده است.

دسترسی سریع
رویداد