رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

ایران؛ سرچشمه صلح و امنیت برای منطقه

یک کارشناس حوزه سیاسی با بیان این که امریکا با کمک صهیونیست‌ها، جمهوری‌اسلامی را بازیگری مخرب در مناسبات بین‌الملل نشان می‌دهند، گفت: سوابق تاریخی نشان می‌دهد ایران چیزی جز ثبات و امنیت برای خود و دیگران دربر نداشته است.

1400/12/24
|
08:56
|

محمد قادری با اشاره به پاسخ سپاه به صهیونیست ها به برنامه "رویداد" گفت: مدت هاست که اعلام شده بود دوران "بزن و در رو" تمام شده و لذا آن ها نمی توانند با شرارت های این چنینی ما را مجبور به سازش کنند.

وی با بیان این که چنین رخدادهایی در حالی رقم می خورد که ایران در آوردگاه مذاکرات وین قرار دارد، ادامه داد: دشمن با شاخ و شانه کشیدن می خواهد اثری مستقیم بر مذاکرات بگذارد اما اتفاقات رقم خورده نشان می دهد قدرت بازدارندگی ایران در حدی است که فارغ از فعالیت های دیگر می باشد.

قادری معتقد است مذاکره به مرحله حساسی رسیده است و با نگاه مثبت دولت سیزدهم و حمایت های بسیار، موجب شده دیپلماسی و میدان در کنار هم، فرایند تحقق تامین منافع ملی و حقوق ملت ایران را پیش برد.

این تحلیلگر حوزه سیاسی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، رخدادهای کنونی در عرصه میدان را نشان از اقتدار جمهوری اسلامی دانست و گفت: ما با موشک های نقطه زن، لوکیشن مورد نظر -قرارگاه صهیونیست ها- را هدف قرار دادیم که پیامی برای همسایگان نیز هست.

قادری با اشاره به تصریح دکترین دفاعی جمهوری اسلامی مبنی بر این که در هر نقطه ای که اقدامی شرارت بار علیه ایران صورت گیرد، آن نقطه مورد هدف قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: این اتفاق معنای خاص خود را دارد؛ هرچند دولت عراق نزد ما محترم است، اما مجموعه یک گروه سیاسی در اقلیم کردستان فضا را در اختیار جریان های شرور از جمله رژیم صهیونیستی قرار می دهد.

این در حالی است که اقلیم نشینان طعم شیرین همکاری با جمهوری اسلامی و کمک ایران را بارها چشیده و بدین نکته اذعان کرده اند.

وی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: امریکا در رابطه با ایران و عراق سیاستی را در پیش گرفته تا مانع هم افزایی پتانسیل و توانمندی های دو کشور شود و این مسئله را مسیر عملیات روانی و رسانه ای پیش می برند.

دسترسی سریع
رویداد