رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس كمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی: زائران اربعین حسینی، سفیران نهضت بزرگ ملت ایران در عراق هستند

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین ، با بیان اینکه راهپیمایی اربعین یک حرکت عظیم فرهنگی، فراملی و حتی فرامذهبی است، تصریح کرد: در این راهپیمایی زمینه گرد همایی محبان اهل بیت فراهم می‌شود تا در راستای شناخت بیشتر اهل بیت اقدام کنند.

1396/08/07
|
16:00
|

حجت الاسلام حمید احمدی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه در راستای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی این کمیته چندی پیش شاهد برگزاری هم اندیشی اساتید دانشگاه ایران و عراق بودیم و در این همایش 84 مقاله به سه زبان به چاپ رسید، گفت : در همین چارچوب گردهمایی شعرای آئینی دو کشور ایران و عراق نیز برگزار شد.

وی با بیان اینکه با همکاری اساتید دانشگاه دو کشور قرار است محصولات فرهنگی متعددی تولید شود و در همین چارچوب دو فصل نامه علمی و ترویجی با عنوان «جاذبیت الحسین» به زبان عربی منتشر شد، اظهارکرد: امسال هزار و 800 مبلغ در کنار هزاران روحانی که خود به صورت مستقل در راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌اند، به این مناطق اعزام شده اند تا پاسخگوی سوالات دینی و شرعی زائران باشند.

وی افزود: همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است 60 قاری ممتاز ایرانی به همراه قاری‌های عراقی در طول زمان برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی به اجرای برنامه بپردازند.
احمدی همچنین با اشاره به اینکه این کمیته برنامه‌های متعددی نیز برای کودکان،‌ نوجوانان در ارتباط با اهمیت این راهپیمایی و واقعه عاشورا تدوین کرده است، ادامه داد: در بحث تولیدات چند رسانه‌ای نیز این کمیته تولیداتی در زمینه تیزر، کلیپ،‌ موشن‌گرافی و ... داشته است و آنها را در اختیار رسانه ها قرار داده است .

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین حسینی خاطرنشان کرد : در حوزه فیلم و گزارش‌های رادیویی نیز امسال سومین سوگواره «عبرات» را خواهیم داشت و فراخوان این سوگواره نیز انجام شده است.‌

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود اظهار کرد: اساس گفتمان انقلاب اسلامی بر اساس گفتمان سیدالشهدا است و قطعا احیا، حفظ و صیانت از این گفتمان تقویت کننده گفتمان انقلاب اسلامی خواهد بود.

احمدی در پایان گفت: زائران ایرانی اربعین حسینی باید توجه داشته باشتد که آنها در کشور عراق سفیران یک نهضت بزرگ هستند و چشم دیگر ملت‌ها به رفتار و حرکات آنها دوخته شده است.

دسترسی سریع
رویداد