رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل غرب آسیا: سید حسن نصرالله با سخنرانی خود توانست بار دیگر انسجام فکری را به لبنان بازگرداند

یک کارشناس مسائل غرب آسیا ، با اشاره تحولات اخیر در لبنان و تاثیرات آن در داخل این کشورعربی و همچنین منطقه خاورمیانه اظهار کرد: دبیرکل حزب الله در سخنرانی اخیر خود توانستند انسجام فکری خوبی در داخل لبنان بعد از تحولات اخیر ایجاد کنند.

1396/08/16
|
14:11

بهزاد دانشور، درمصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو،با بیان اینکه در مدت اخیر لبنان یک دوران بحرانی را پشت سر گذاشته بود و حزب الله لبنان توانسته بود با گفتمان سازش سیاسی، وضعیت مناسبی را در این کشور ایجاد کند ، گفت:به نظرمی رسد بعد از ناکامی دشمنان جریان مقاومت در ایجاد بحران در منطقه اقلیم و همچنین ضعف داعش در سوریه و عراق ،آنها در صدد هستند که بحران جدیدی را در منطقه ایجاد کنند و در همین ارتباط لبنان را به عنوان هدف جدید خود انتخاب کرده‌اند.

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی اخیر خود در پی استعفای حریری اعلام کرد که این استعفا یک استعفای سعودی بود نه لبنانی ،خاطرنشان کرد: قطعاً تحریک های سعودی و صهیونیستی در رخ دادن تحولات اخیر در این منطقه موثر بوده است چرا که آنها علاقه مند نیستند که پیروزی های جریان مقاومت ادامه پیدا کند و از بابت این پیروزی ها ناراحت هستند.

دانشورادامه داد:بعد از استعفای سعد حریر یک نوع آشفتگی در داخل لبنان به وجود آمده بود ولی آقای سید حسن نصرالله با سخنرانی خود توانست بار دیگر انسجام فکری را به لبنان بازگرداند.

وی در پاسخ به این سوال آیا می توان بین استعفای سعد حریری و بازداشت تعدادی از شاهزادگان سعودی ارتباطی دانست ، گفت : در حال حاضر نمی‌توان به صورت صریح در این ارتباط نظر داد و باید منتظر تحولات بعدی بود .

این کارشناس مسائل غرب آسیا ، تاکید کرد:به نظر می رسد که مقامات سعودی دیگربه سعد حریری به عنوان یک مهره کارآمد نگاه نمی کنند.

دسترسی سریع
رویداد