رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

كارشناس ارشد مسائل غرب آسیا بیان كرد: هدف از برهم زدن انتخابات پارلمانی لبنان، ایجاد فضای ضد ایرانی است

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا درباره اهداف برهم زنندگان انتخابات پارلمانی لبنان اظهار کرد: این جریانات قصد دارند اولاً انتخابات به تاخیر بیافتد و دوم اینکه بتوانند از شرایط موجود بر ضد جمهوری اسلامی ایران و دوست دارانش بهره ببرند.

1397/02/17
|
11:33
|

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع انتخابات پارلمانی لبنان و با حضور دکتر سید رضا صدرالحسینی کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا روانه آنتن شد.

سید رضا صدرالحسینی با بیان اینکه رسانه ها با فضاسازی به دنبال ایجاد جنگ شیعه و سنی یا عربی و عجمی در منطقه هستند، گفت: اینها کسانی هستند که چهار سال است انتخابات لبنان را به تاخیر انداختند و به دنبال این بودند افرادی را به عنوان رئیس جمهور به لبنان تحمیل کنند که مخالف جریان مقاومت باشد اما با خواست ملت و مقاومت سیاست مدارانه و هوشمندانه حزب الله این اجازه به آنها داده نشد.

وی ادامه داد: این جریان ها تصور می کنند می توانند در ساعات پایانی انتخابات، از دوست داران مقاومت انتقام بگیرند. همه موضوعات و مسائلی که به نوعی به جبهه مقاومت اسلامی مربوط می شود در دستور کار دشمنان قرار دارد تا بتوانند این جبهه یک پارچه را به نوعی تضعیف کنند. در همین راستا، دشمنان تلاش کردند از حس ناسیونالیستی این کشور استفاده و اقدام به اختلاف افکنی کنند.

این کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا با اشاره به سنگ اندازی هایی که برای انتخابات پارلمانی لبنان انجام می دهند، تصریح کرد: این اقدامات، کارهای پایانی آنها است. در طول شش ماه گذشته حاشیه های زیادی را ایجاد کردند بطوریکه نخست وزیر کشور لبنان را به ریاض بردند و در آنجا او را مجبور به استعفا کردند تا بتوانند با آشوب کشیدن فضای داخلی لبنان، شرایط بحرانی ایجاد کنند.

وی درباره اهداف برهم زنندگان انتخابات پارلمانی اظهار کرد: این جریانات قصد دارند اولاً انتخابات به تاخیر بیافتد و دوم اینکه بتوانند از شرایط موجود بر ضد جمهوری اسلامی ایران و دوست دارانش بهره ببرند.

صدرالحسینی درباره هزینه هایی که عربستان برای برای منافع خود خرج می کند، عنوان کرد: امروز در دورانی هستیم که خرج کردن این پول ها نمی تواند به نفع کسی تمام شود و اتفاقا چهره زشت سعودی را بیش از پیش روشن می کند. امروز تمام شرایطی که باعث بر هم خوردن انتخابات پارلمانی لبنان می شد را پشت سر گذاشتیم و امروز عربستانی ها نمی توانند با هزینه کردن، به اهداف خود دست پیدا کنند.

دسترسی سریع
رویداد