رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس: گردش افراد در دولت ها و ایجاد انگیزه در جوانان اهداف طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: هدف طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گردش افراد در دولت ها و همچنین ایجاد انگیزه در جوانان است.

1397/03/03
|
10:46

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی و با حضور دکتر عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

عبدالرضا عزیزی در آغاز درباره اهداف طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی گفت: هدف این است کسانی که پا به سن گذاشته اند استراحت کنند و جوانانی که علاقه مند به کار و پر انرژی هستند، وارد فضای کار در دستگاه های دولتی شوند.

وی افزود: قبلا هم طرح مشابهی را مصوب کرده بودیم اما مقامات از جمله وزرا و هم طرازها را مستثنی کرده بودیم زیرا تعداد آنها زیاد نیست اما دولت این قانون را دور زد و از کلمه هم طراز سوء استفاده شد و هر کسی را که دلشان خواست هم طراز کردند و به همین دلیل طرحی ارائه شد که هم طرازها نیز حذف شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه بندهای الف، ب و جیم قانون مدیریت خدمات کشوری از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مستثنی شده اند، اظهار کرد: در حقیقت از وزیر به پایین تر جزو استثنائات این قانون محسوب نمی شوند.

وی به ایراداتی که به این طرح گرفته شده است، اشاره کرد و گفت: در این طرح نیروهای اطلاعاتی و نظامی بعد از بازنشسته شدن می توانند در تشکیلات خودشان به عنوان مشاور به کار گرفته شوند که این مورد اعتراض قرار گرفت زیرا مربوط به فرماندهی کل قوا است و نباید در این زمینه دخالت می کردیم. همچنین نمی توان یک مامور اطلاعاتی که بعد از سی سال پخته شده است به راحتی کنار گذاشت و در دنیا نیز از این افراد تا زمانی که توان دارند، استفاده می کنند. البته در گذشته ماموران اطلاعاتی و نظامی می توانستند بعد از بازنشستگی استاندار و فرماندار شوند که در این قانون، جلوی آن گرفته می شود و تنها در حوزه کار خودشان به کار گرفته می شوند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: هدف این طرح گردش افراد در دولت ها و همچنین ایجاد انگیزه در جوانان است. همچنین این طرح باعث ایجاد تحول و نوآوری در وزارت خانه ها نیز می شود و جوانان نیز احساس می کنند، می توانند ارتقاء پیدا کنند که نمونه آن نیز وزیر ارتباطات است.

دسترسی سریع
رویداد