صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رمضانعلی سبحانی فر در خصوص عملکرد در حوزه فیلترینگ گفت: تا امروز حدود 25 درصد از استفاده کنندگان شبکه های اجتماعی به پیام رسان های داخلی پیوسته اند و می توان تاکنون موفق نبوده ایم ولی نسبت به گذشته رشد داشته ایم.

برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با موضوع نشست کمیسیون صنایع و معادن و امنیت ملی و سیاست داخلی و اقتصادی مجلس در بررسی پیام رسان داخلی و با حضور دکتر رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه مسئله پیام رسان ها جدی است و نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود، گفت: بسیاری از نیازهای وکسب و کار مردم ازطریق پیام رسان ها، انجام می گیرد.

وی در خصوص نشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن و امنیت ملی و سیاست داخلی و اقتصادی مجلس در بررسی پیام رسان داخلی اظهار داشت: با توجه به اینکه در گذشته بخش عمده ای از این فعالیت ها بر روی شبکه پیام رسان تلگرام انجام می گرفت و بعد از اینکه در راستای شکستن انحصاری که ایجاد شده بود در این زمینه فیلترینگ انجام شد، مطالبات و نیازهای مردم نشان می داد که باید در جهت تقویت پیام رسان های داخلی بتوانیم گام های موثری را برداریم تا نیازهای مردم را پاسخگو باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: از این جهت بود که هم مباحثی که امروز در مخاطرات امنیتی مطرح است و هم کسب و کارها، با محوریت کمیسیون صنایع و معادن، به همراه کمیسیون امنیت ملی و کمیسیون اقتصادی این سه کمیسیون را تشکیل دادیم.

وی با تاکید بر اینکه این کمیسیون ادامه خواهد داشت در رابطه با مباحث مطرح شده، گفت: در این کمیسیون، هم نیازهای پیام رسان های داخلی و هم نیازهایی که به نوعی مطالبات مردم است، به پیام رسان های داخلی منعکس شد که باید تقویت بشوند و هم رسالتی که دستگاه های دولتی و وزارت ارتباطات و مجموعه های دیگر دارند که با حضور وزیر ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی جلسه تشکیل شد و هم مطالبات مردم مطرح شد و هم نیازهای حمایتی که پیام رسان ها که مدیران پیام رسان های داخلی هم حضور داشتند و نیازهای خودشان را هم اعلام کردند، طرح موضوع شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مباحث این جلسه در چند محور جمع بندی شد، عنوان کرد: اولا نامه ای به ریاست جمهوری نوشته شد که به کلیه دستگاه ها ابلاغ شود تا همکاری های لازم را داشته باشند. دوما به بانک مرکزی و دستگاه های که بیشتر ارتباط اقتصادی دارند اعلام شود تا همکاری های بیشتری را داشته باشند. سوما شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات نسبت به حمایت خودشان برای تقویت پیام رسان ها اقدامات بیشتری داشته باشند. چهارم اینکه پیام رسان ها دقت بیشتری را در تقویت حفظ حریم خصوصی داشته باشند که موجب اعتماد سازی مردم بشود.

وی خاطر نشان شد: یک ماه دیگر جلسه کمیسیون مشترک برگزار خواهد شد تا نتایج و دستورالعمل هایی که امروز هم به دستگاه ها و هم به پیام رسان ها ابلاغ می شود، نتیجه اش را ببینیم که چقدر در این زمینه تلاش شده است.

سبحانی فر با اشاره به اینکه فیلترینگ در راستای تقویت پیام رسان های داخلی بود، عنوان کرد: در این زمینه دو نگاه وجود دارد، یکی اینکه باید قبل از این کار زیر ساخت ها فراهم می شد و پیام رسان های داخلی ما تقویت می شدند و در نهایت فیلترینگ انجام می شد تا مردم بتوانند از بستری که خدمات بهتری ارائه می دهد برخوردار شوند.

وی افزود: نگاه دیگر هم این بود که تاکنون این اتفاق نیافتاده و اگر بخواهیم دست روی دست بگذاریم، امنیت ما به مخاطره می افتد، لذا باید انحصار شکسته شود و از ظرفیتی که وجود دارد استفاده کنیم، منتها باید این ظرفیت ها را تقویت و حمایت کنیم تا با سرعت بیشتری بتواند ظرفیت های مناسب را فراهم کند تا نیازهای جامعه را فراهم کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص عملکرد در حوزه فیلترینگ گفت: تا امروز حدود 25 درصد از استفاده کنندگان شبکه های اجتماعی توانسته اند از شبکه های داخلی استفاده کنند و می توان به نوعی گفت تاکنون موفق نبوده اند ولی نسبت به گذشته رشد قابل توجهی داشته اند.

مرتبط با این خبر

  • قانونی که به دلیل بلندپروازی قابلیت اجرا ندارد!

  • آموزش مهارت های زندگی مورد توجه نظام آموزشی کشور نیست

  • حمایت مجلس از تولیدات رایانه ای برای رشد اشتغالزایی

  • تاثیرکمرنگ شدن امربه معروف و نهی از منکر بر افزایش وقوع جرم

  • شرایط امروز اقتضا می کند تعهدات برجامی را انجام ندهیم

  • زندگی عشایر باید اقتصادی شود

  • آمارهای اشتغال با واقعیات جامعه فاصله زیادی دارد

  • آسیب های اجتماعی و کاهش اشتغال مهمتری اثر سوء گرانی بنزین است

  • تعامل سازنده و موفق فرهنگ ها و قومیت های مختلف در ایران

  • کارگران باید از امنیت شغلی مناسب برخوردار شوند