رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

شیخ الاسلام در گفتگو با برنامه رویداد عنوان كرد؛ مذاکرات آستانه می‎تواند سازنده و سرنوشت ساز باشد

کارشناس مسائل خاورمیانه خاطرنشان کرد: مذاکرات آستانه می تواند مذاکرات سازنده و سرنوشت سازی باشد به این معنا که یک راه حل سیاسی برای آینده سوریه پیشنهاد می کند که می تواند به همه پرسی گذاشته شود.

1397/04/07
|
12:01

حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل خاورمیانه در مصاحبه با برنامه رویداد رادیو گفتگو پیرامون آخرین وضعیت میدانی سوریه با ذکر اینکه دمشق و اطراف دمشق از امنیت کاملی برخوردار است عنوان کرد: تمامی تروریست‌ها به ادلب و یا جرابلس در شمال سوریه منتقل شده اند، حمص و حما نیز شاهد آخرین حضور تروریست هاست و انبارهای مخفی که تروریست ها از آن برای برهم زدن امنیت در آنجا سوءاستفاده می کردند کشف و تمام برنامه ریزی های آنها خنثی گشته است.

شیخ الاسلام در ادامه سخنان خود افزود: در حال حاضر ارتش سوریه نیز با ظرفیت بالایی سعی دارد مناطق شرق درعا را که هم مرز با اردن است از لوث تروریست ها پاک سازی کند و درصدد است تا در ابتدای کار به توافق برسد اما هنوزمذاکرات میدانی به نتیجه ملموسی نرسیده است از این جهت عملیات در آنجا آغاز شده و با توجه به اهمیت این منطقه اگر این عملیات به خوبی پیش رود می تواند موجب نومیدی بیشتر تروریست ها و کشاندن آنها به پای میز مذاکره شود.

کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار داشت: با توجه به اینکه مذاکرات هنوز به نتیجه نرسیده، امیدواریم با پافشاری ارتش تروریست ها قبول کنند که اسلحه های سنگین خود را تحویل دهند و روانه مناطق دیگر چون ادلب و یا جرابلس و یا هرجایی که خودشان می خواهند شوند.البته باید متذکر شد مذاکرات عمومی در این منطقه در جریان است.

شیخ الاسلام با بیان اینکه امریکایی ها از طریق اردن کمک های خیلی جدی به تروریست ها می کنند تصریح کرد: اکثر این تروریست ها توسط عربستان سعودی، امریکایی ها و همینطور به صورت غیرمستقیم توسط رژیم صهیونیستی پشتیبانی می شوند به نحوی که شاهد بودیم بیمارستان های رژیم صهیونیستی به مجروحین تروریست ها خدمات جدی را ارائه داده حتی خود نتانیاهو در بیمارستان حضور پیدا کرده و از مجروحین بازید داشته و تا جایی که توانسته اسلحه و وسایل ارتباط بی سیمی وغیره به آنها تقدیم کرده است. در این انبارهایی هم که کشف شده اسلحه هایی که ساخت اسرائیل بوده یافت شده است.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به مذاکرات آستانه مبنی براینکه این مذاکرات به کندی پیش می رود خاطرنشان کرد: مذاکرات آستانه می تواند مذاکرات سازنده و سرنوشت سازی باشد به این معنا که یک راه حل سیاسی برای آینده سوریه پیشنهاد می کند که می تواند به همه پرسی گذاشته شود و از این جهت باید به تایید ملت سوریه برسد.

دسترسی سریع
رویداد