رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

نایب رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی: لایجه «CFT » ربطی به موضوع برجام ندارد +صوت

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی لایحه « CFT » در جلسه اخیر مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لایجه «CFT » ربطی به موضوع برجام ندارد.

1397/09/18
|
09:45

محمد کاظمی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم یا همان CFT چندی پیش در صحن علنی مجلس مورد تصویب قرار گرفت، افزود: این مصوبه جهت تایید به شورای نگهبان ارسال شد که این شورا نیز 22 ایراد به این مصوبه وارد کرد و این مصوبه را به مجلس باز گرداند .

وی ادامه داد: در چارچوب رفع ایرادات شورای نگهبان این لایحه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور نمایندگان شورای نگهبان، وزارت خارجه و مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفت و ایرادات رفع شده مرتفع شد و برای تصویب مجدد به صحن علنی مجلس ارسال شد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: روز چهارشنبه هفته گذشته در صحن علنی مجلس در ارتباط با ایرادات رفع شده رای گیری شد و نهایتاً بعد از صحبت های موافقان ،مخالفان و توضیحاتی که از سوی رئیس مجلس، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نماینده حقوقی وزارت خارجه و و دیگر نمایندگان ارائه شد این اصلاحات مورد تصویب صحن علنی مجلس قرار گرفت و برای بررسی مجدد به شورای نگهبان ارسال شد .

وی با انتقاد از برخی از حواشی به وجود آمده در کشور در مورد تصویب لوایح مربوط به« FATF » در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید اجازه دهیم که این لوایح نیز به مانند دیگر لوایح و طرح هایی که در مجلس تصویب می شوند، روند قانونی و طبیعی خود را طی کنند.

این نماینده مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه لایحه CFT و دیگر لوایح مرتبط با FATF ربطی به موضوع برجام ندارد، خاطرنشان کرد :متاسفانه در روند تصویب این لوایح شاهد ارسال پیامک هایی تهدید آمیز به برخی از نمایندگان موافق تصویب این لوایح بودیم در صورتی که این رفتار اشتباه است و باید این حق را به نماینده داد که بر اساس تشخیص خود به یک لایحه و طرح رای مثبت یا منفی بدهد .

کاظمی با تاکید یک جریان خاص این تهدیدها را انجام داد ،خاطرنشان کرد : نمایندگانی که به این لوایح رای مثبت یا منفی دادند ، هیچکدام شان خائن و یا مخالف نظام نیستند و آنها همه بر اساس تشخیص خود عمل کرده اند .

دسترسی سریع
رویداد