صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

معاون سابق آسیا و اقیانوسیه وزیر امورخارجه با اشاره به برگزاری دومین اجلاس روسای مجالس شش کشور ایران ، چین ،پاکستان، افغانستان ،روسیه و ترکیه در تهران اظهار کرد: این اجلاس با محوریت مبارزه با تروریسم برگزار شده بود.

ابراهیم رحیم پور، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو، با تأکید بر اینکه در حال حاضر یکی از مهمترین موضوعات در عرصه جهانی به خصوص منطقه پیرامونی ما موضوع مبارزه با تروریسم است، خاطرنشان کرد : در چند سال اخیر اجلاس های متنوعی در ارتباط با اهمیت مبارزه با تروریسم برگزار شده است چنانکه حتی برخی از این اجلاس هاتوسط حامیان تروریست‌ها برگزار شده است، برای نمونه چندی پیش عربستان که حامی اصلی تروریست ها در منطقه است نشستی را با حضور تعدادی از کشورها در ارتباط با موضوع مبارزه با تروریسم و داعش برگزار کرد.

وی با بیان اینکه کشورهایی که در اجلاس تهران حضور پیدا کرده بودند، همگی به نوعی از تروریسم آسیب دیده اند و تروریست‌ها برای آنها مشکلاتی به وجود آورده اند، خاطرنشان کرد: البته برخی از این کشورها نیز درگذشته مرتکب استباهاتی شده‌اند و برای ضربه زدن به رقیبان خود از تروریست ها استفاده ابزاری کرده اند.

این دیپلمات سابق کشورمان با تاکید بر اینکه تروریست‌ها از دلارهای نفتی و همچنین اسلحه و اطلاعات برخوردار هستند، تاکید کرد: اجلاس هایی ها مانند اجلاس تهران که در روز جمعه و شنبه در ایران برگزار شد ،نمایشی نیست و قطعا این کشورها می‌توانند در راستای مبارزه با تروریسم هماهنگی های خوبی با یکدیگر داشته باشند.

رحیم پور با بیان این که گروه تروریستی داعش در کشور های مختلف اقدام به انجام فعالیت تروریستی کرده و همچنین اعضای این گروه تروریستی از کشورهای مختلف هستند، خاطرنشان کرد:ابعاد مبارزه تروریسم بسیار وسیع است و باید از جنبه های مختلف به جنگ نرم و سخت با این پدیده پرداخت .

وی در پایان گفت : متاسفانه هنوز در برخی از کشورها قانون گذاری های خوبی در زمینه مبارزه با تروریسم صورت نگرفته است در برخی از کشورها نیز قوانین مناسبی در این ارتباط تدوین شده که باید کشورها را در جهت اجرای آنها تشویق کرد.

مرتبط با این خبر

  • مجلس دست دشمن را برای بهانه تراشی بیشتر بست

  • مشکلات امنیتی و سلامتی غذاهای زیرزمینی

  • سازمان پدافند غیرعامل در همه بخش های تهدیدزا، قرارگاه عملیاتی دارد

  • مبارزه با ملخ ها همچنان ادامه دارد/ هجوم ملخ ها ارتباطی با بیوتروریسم ندارد

  • ماندن در لیست سیاه FATF مساوی با قطع مبادلات پولی و بانکی است

  • تصمیم اخیر FATF در مورد ایران، استخوان لای زخم گذاشتن است

  • کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، مشکل امنیتی را برای کشور ایجاد نخواهد کرد

  • امریکا درپی هوشمندسازی تحریم هاست

  • لایجه «CFT » ربطی به موضوع برجام ندارد +صوت

  • نپیوستن به FATF چگونه حلقه تحریم را تنگ تر می کند؟!