رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

معاون سابق وزیر امور خارجه؛ باید با استفاده از ابزار های نرم و سخت با پدیده شوم تروریسم مبارزه کرد +صوت

معاون سابق آسیا و اقیانوسیه وزیر امورخارجه با اشاره به برگزاری دومین اجلاس روسای مجالس شش کشور ایران ، چین ،پاکستان، افغانستان ،روسیه و ترکیه در تهران اظهار کرد: این اجلاس با محوریت مبارزه با تروریسم برگزار شده بود.

1397/09/18
|
15:12

ابراهیم رحیم پور، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو، با تأکید بر اینکه در حال حاضر یکی از مهمترین موضوعات در عرصه جهانی به خصوص منطقه پیرامونی ما موضوع مبارزه با تروریسم است، خاطرنشان کرد : در چند سال اخیر اجلاس های متنوعی در ارتباط با اهمیت مبارزه با تروریسم برگزار شده است چنانکه حتی برخی از این اجلاس هاتوسط حامیان تروریست‌ها برگزار شده است، برای نمونه چندی پیش عربستان که حامی اصلی تروریست ها در منطقه است نشستی را با حضور تعدادی از کشورها در ارتباط با موضوع مبارزه با تروریسم و داعش برگزار کرد.

وی با بیان اینکه کشورهایی که در اجلاس تهران حضور پیدا کرده بودند، همگی به نوعی از تروریسم آسیب دیده اند و تروریست‌ها برای آنها مشکلاتی به وجود آورده اند، خاطرنشان کرد: البته برخی از این کشورها نیز درگذشته مرتکب استباهاتی شده‌اند و برای ضربه زدن به رقیبان خود از تروریست ها استفاده ابزاری کرده اند.

این دیپلمات سابق کشورمان با تاکید بر اینکه تروریست‌ها از دلارهای نفتی و همچنین اسلحه و اطلاعات برخوردار هستند، تاکید کرد: اجلاس هایی ها مانند اجلاس تهران که در روز جمعه و شنبه در ایران برگزار شد ،نمایشی نیست و قطعا این کشورها می‌توانند در راستای مبارزه با تروریسم هماهنگی های خوبی با یکدیگر داشته باشند.

رحیم پور با بیان این که گروه تروریستی داعش در کشور های مختلف اقدام به انجام فعالیت تروریستی کرده و همچنین اعضای این گروه تروریستی از کشورهای مختلف هستند، خاطرنشان کرد:ابعاد مبارزه تروریسم بسیار وسیع است و باید از جنبه های مختلف به جنگ نرم و سخت با این پدیده پرداخت .

وی در پایان گفت : متاسفانه هنوز در برخی از کشورها قانون گذاری های خوبی در زمینه مبارزه با تروریسم صورت نگرفته است در برخی از کشورها نیز قوانین مناسبی در این ارتباط تدوین شده که باید کشورها را در جهت اجرای آنها تشویق کرد.

دسترسی سریع
رویداد