رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

در برنامه رویداد صورت گرفت؛ انتقاد یک عضو شورای عالی فضای مجازی ازعملکرد کند وزارت ارتباطات در تشکیل یک کمیته +صوت

یک عضو شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد : طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی ، پیام رسان های خارجی از جمله هاتگرام و طلاگرام ، برای فعالیت در داخل کشور باید مجوز بگیرند.

1397/10/04
|
16:15

محمدحسین انتظاری ، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو ، در مورد آخرین وضعیت پیام رسان هایی همچون هاتگرام و طلاگرام در کشور گفت : براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی که سال گذشته تصویب شد،پیام رسان های خارجی برای فعالیت در داخل کشور، باید مجوز بگیرند و در این مصوبه مرجع صدور مجوز برای فعالیت این پیام رسان ها نیز روشن و مشخص شده است .

وی با بیان این که طبق این مصوبه ،باید کمیته ای با حضور نمایندگان برخی از سازمان های مسوول در وزارت ارتباطات تشکیل شود تا درخواست ها برای فعالیت پیام رسان ها را مورد بررسی قرار دهد ، خاطرنشان کرد : تاکنون این کمیته در وزارت ارتباطات تشکیل نشده است و در همین چارچوب آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی از وزیر ارتباطات خواسته‌اند که این مصوبه را هر چه زودتر اجرایی کند.

انتظاری ادامه داد: در هفته های اخیر نیز اجرایی نشدن این مصوبه مورد اعتراض اعضای شورای عالی فضای مجازی قرار گرفته است.

این عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در مصوبه شورای عالی فضای مجازی تکلیف این پیام رسان ها مشخص شده است ، افزود : البته بسیار مهم است که در وضعیت فعلی پیام رسان های داخلی نیز تقویت شوند و صرفا با بستن چند پیام رسان خارجی مشکلی حل نمی شود .

وی در پایان مصاحبه با رادیو گفت وگو تاکید کرد: باید کشور را بر اساس توانمندی های داخلی خود اداره کنیم و در همین چارچوب تقویت پیام رسان های داخلی در امر ارتباطات نیز موضوعی مهم و اساسی است.

دسترسی سریع
رویداد