صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: اختلافات بین آمریکا و اروپا بنیادی و اساسی نیست و این گونه نیست که اروپایی ها از آمریکایی‌ها بریده باشند و به سمت ایران بیایند.

محمد جواد جمالی نوبندگانی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان این که آمریکایی‌ها بر ساختار اقتصادی ، نظامی و امنیتی اروپا احاطه و نفوذ دارند، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: اروپایی ها و آمریکایی ها در راستای مقابله با ایران کاملا هماهنگ هستند، چنان که این هماهنگی را در ارتباط با دیدگاه هایشان در مورد سیاست های دفاعی و منطقه‌ای ایران مشاهده می‌کنیم. بنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این نباید دلخوش باشیم و این تصور را داشته باشیم که اختلافات اساسی بین آنها بر سر ایران به وجود آمده است.

وی با اشاره به تعلل اروپایی ها در تدوین SPV، گفت: اروپایی ها نه می‌خواهند و نه می‌توانند این ساز و کار را اجرایی کنند. آنها مذاکره را برای مذاکره می‌خواهند نه به نتیجه‌‌‌‌‌‌ رسیدن یک موضوع.
جمالی نوبندگانی با بیان این که اروپایی ها تاکنون در راستای اجرای این ساز و کار چندین زمان را مشخص کرده‌اند، و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لی به وعده‌های خود عمل نکرده اند، در بخش دیگری از صحبت‌های خود، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ضافه کرد: دیپلماسی اقتصادی کشور باید بر مبنای توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه تدوین شود و در همین چارچوب به توانمندی های داخلی نیز توجه بیشتری شود .

این نماینده مجلس با اشاره به این که شاید بزرگترین دستاورد مذاکرات با اروپایی ها این بوده که ما بهانه ها را از دست آنها گرفته‌ایم، در پاسخ به این سوال که برخی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گویند که باید تا انتخابات 2020 آمریکا صبر کنیم، گفت: ما نباید مسائل استراتژیک خود را به تحولات داخلی برخی از کشورها گره بزنیم. باید توجه کنیم که سیاست دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در مورد ایران یکی است، فقط تاکتیک‌های شان متفاوت است.

مرتبط با این خبر

  • مالیات بر عایدی غیرکارشناسی است

  • به قول موگرینی درخصوص سازوکار مالی اعتماد نداریم

  • انتفاضه بازگشت مانع بزرگی در برابرطرح معامله قرن است +صوت

  • سواستفاده امریکا از پ ک ک سوری برای ضربه به محورمقاومت

  • سفر ظریف به عراق نویدبخش همکاری جدید دو کشور بود +صوت

  • همتی صداقتش را با مردم ادامه دهد! +صوت

  • طولانی شدن زمان تعطیلی دولت فدرال باعث کاهش محبوبیت ترامپ شده است +صوت

  • آینده کردهای سوری از طریق گفتگوی سیاسی مشخص می شود +صوت

  • عیدی کارگران الکترونیکی پرداخت می شود +صوت

  • سماجت ترامپ برای ساخت دیوار مرز مکزیک سیاست انتخاباتی است +صوت