صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12:00-13:00 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل سیاسی ،اظهار کرد : دشمنی آمریکا علیه ملت ایران محدود به 40 سال اخیر نیست و آنها سال ها است که علیه فرهنگ ،مذهب ، ایدئولوژی و منافع ملت ایران جنگی تمام عیاری را آغاز کرده اند .

محمد عبداللهی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو، با اشاره به سابقه دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران از جمله دخالت آنها در کودتای 28 مرداد خاطرنشان کرد : از سال 57 و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی های آمریکا علیه ملت ایران عینیت بیشتری پیدا کرد چنان که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، ایران بلافاصله مورد تحریم چند جانبه آمریکا قرار گرفت و 17 هزار شهروند ایرانی توسط گروه تروریستی منافقین که به اشکال مختلف مورد حمایت دولتمردان آمریکایی بود به شهادت رسیدند .

وی با اشاره به نقش آمریکا در تحریک صدام جهت حمله به ایران و حمایتی که دولت واشنگتن از رژیم بعثی عراق در جریان این تجاوز داشت ، گفت : در این جنگ صدها هزار نفر از بهترین جوانان ایرانی شهید شدند و بسیاری از زیرساخت‌های ایران زیر بمباران های صدام و حامیانش تخریب شد.

عبداللهی با بیان اینکه آمریکایی ها بعد از جنگ وارد فاز تحریم نیمه سخت علیه ایران شدند، ادامه داد: با توجه به شواهد تاریخی باید گفت که آمریکایی ها چندین دهه است که جنگ علیه فرهنگ ،مذهب، ایدئولوژی و منافع ملت ایران را آغاز کرده اند. این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه حدود 250 سال از تاریخ آمریکا می گذرد و طبق آمار این کشور تاکنون در 222 جنگ به صورت مستقیم و غیر مستقیم و 62 کودتا دخالت داشته است، خاطر نشان کرد: آخرین کودتایی که آمریکایی ها در آن دخالت داشتند تحولات اخیر ونزوئلا است، اکنون می بینیم که آنها چگونه تلاش دارند که دولت مردمی ونزوئلا را سرنگون کنند .

عبداللهی همچنین در ادامه گفتگوی خود با برنامه رویداد رادیو، با اشاره به تبلیغات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران و تلاش آنها برای ‌پاک کردن جنایت‌های رژیم شاهنشاهی در ذهن نسل جوان کشور تصریح کرد: اکنون نسل جوان با یک جنگ شناختی و ادراکی روبه‌رو است که در این چهارچوب شبکه‌های نوین اجتماعی به ابزاری برای برای پیشبرد اهداف دشمنان تبدیل شده اند .

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در طول 40 سال اخیر و تبدیل شدن ایران به یک قدرت سیاسی ، نظامی و علمی مستقل در عرصه جهانی اظهار کرد : ما تاکنون بر پایه این پیشرفت‌ها توانسته‌ایم در برابر استعمارگرانی که زمانی ایران به صورت رسمی و غیر رسمی مستعمره آنها بود ،ایستادگی کنیم و اکنون نیز لازم است واقعیت ها را برای نسل جوان به خوبی تبیین کنیم که آنها تحت تاثیر تبلیغات دروغین دشمنان قرار نگیرند .

مرتبط با این خبر

  • اروپایی ها، روغن ریخته را نذر امامزاده کرده اند

  • سعودی‌ها جایگاهی در آینده ی یمن نخواهند داشت

  • پیش شرط اروپاییها در مورد تعهداتشان در برجام و عملیاتی کردن «اینستکس»، غیر اخلاقی است

  • به نظر می رسد انتظارات آمریکا از نشست « ورشو »برآورده نشده است

  • نماینده های دولت در شورا بی طرف نیستند/ رای گیری به نفع کارفرمایی است

  • واردات کالا با ارز4200 تومان به نفع مردم نبود

  • یکی از اهداف سفر ظریف به لبنان ، ارسال پیام حمایت تهران از دولت جدید لبنان است

  • حذف چارتر به نفع مردم است

  • رسانه های غربی ، نتوانستند پیامی مبتنی بر«خیابان های خالی از جمعیت» از ایران مخابره کنند

  • ونزوئلا لقمه ای نیست که به راحتی از گلوی آمریکایی ها پایین برود