صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل سیاسی ،اظهار کرد : دشمنی آمریکا علیه ملت ایران محدود به 40 سال اخیر نیست و آنها سال ها است که علیه فرهنگ ،مذهب ، ایدئولوژی و منافع ملت ایران جنگی تمام عیاری را آغاز کرده اند .

محمد عبداللهی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو، با اشاره به سابقه دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران از جمله دخالت آنها در کودتای 28 مرداد خاطرنشان کرد : از سال 57 و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی های آمریکا علیه ملت ایران عینیت بیشتری پیدا کرد چنان که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، ایران بلافاصله مورد تحریم چند جانبه آمریکا قرار گرفت و 17 هزار شهروند ایرانی توسط گروه تروریستی منافقین که به اشکال مختلف مورد حمایت دولتمردان آمریکایی بود به شهادت رسیدند .

وی با اشاره به نقش آمریکا در تحریک صدام جهت حمله به ایران و حمایتی که دولت واشنگتن از رژیم بعثی عراق در جریان این تجاوز داشت ، گفت : در این جنگ صدها هزار نفر از بهترین جوانان ایرانی شهید شدند و بسیاری از زیرساخت‌های ایران زیر بمباران های صدام و حامیانش تخریب شد.

عبداللهی با بیان اینکه آمریکایی ها بعد از جنگ وارد فاز تحریم نیمه سخت علیه ایران شدند، ادامه داد: با توجه به شواهد تاریخی باید گفت که آمریکایی ها چندین دهه است که جنگ علیه فرهنگ ،مذهب، ایدئولوژی و منافع ملت ایران را آغاز کرده اند. این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه حدود 250 سال از تاریخ آمریکا می گذرد و طبق آمار این کشور تاکنون در 222 جنگ به صورت مستقیم و غیر مستقیم و 62 کودتا دخالت داشته است، خاطر نشان کرد: آخرین کودتایی که آمریکایی ها در آن دخالت داشتند تحولات اخیر ونزوئلا است، اکنون می بینیم که آنها چگونه تلاش دارند که دولت مردمی ونزوئلا را سرنگون کنند .

عبداللهی همچنین در ادامه گفتگوی خود با برنامه رویداد رادیو، با اشاره به تبلیغات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران و تلاش آنها برای ‌پاک کردن جنایت‌های رژیم شاهنشاهی در ذهن نسل جوان کشور تصریح کرد: اکنون نسل جوان با یک جنگ شناختی و ادراکی روبه‌رو است که در این چهارچوب شبکه‌های نوین اجتماعی به ابزاری برای برای پیشبرد اهداف دشمنان تبدیل شده اند .

وی با اشاره به پیشرفت های کشور در طول 40 سال اخیر و تبدیل شدن ایران به یک قدرت سیاسی ، نظامی و علمی مستقل در عرصه جهانی اظهار کرد : ما تاکنون بر پایه این پیشرفت‌ها توانسته‌ایم در برابر استعمارگرانی که زمانی ایران به صورت رسمی و غیر رسمی مستعمره آنها بود ،ایستادگی کنیم و اکنون نیز لازم است واقعیت ها را برای نسل جوان به خوبی تبیین کنیم که آنها تحت تاثیر تبلیغات دروغین دشمنان قرار نگیرند .

مرتبط با این خبر

  • رویکرد ترامپ در رابطه با ایران ایجاد شوک و ترساندن است/پیام ترامپ با انتصاب جدید در سیا ایجاد شوک به ایران است

  • محمد بن سلمان، رضا شاهی برای عربستان سعودی

  • الگوی آمریکایی ها ، برای مدیریت خاورمیانه شکست خورده است

  • پیشروی نیروهای محور مقاومت، علت تهدید آمریکا علیه سوریه است

  • منافع غرب در راستای حمایت از گروهک منافقین است

  • آمریکا به لحاظ سیاسی و اجتماعی دچار ورشکستگی شده است

  • گروهک منافقین با تکیه بر بی‌اطلاعی نسل جدید مدعی وقایع دهه 60 شده است

  • آمریکایی‌ها در بحث برجام برای فشار به ایران بر طبل گذشته می‌کوبند

  • رویکرد منفعلانه ایران در قبال نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها

  • موقعیت رهبری و هژمونیک آمریکا در شیب منفی قرار گرفته است