صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده پیشین ایران در صندوق بین‌المللی پول، اقدام آمریکایی‌ها در تحریم مجدد بانک مرکزی را اقدامی روانی و به منظور دلجویی از عربستان عنوان کرد.

آقا قوام،در مصاحبه با برنامه" رویداد" رادیو گفت وگو، با بیان اینکه تحریم جدید آمریکا علیه بانک مرکزی ایران از نظر فنی اقدام جدیدی نیست. چرا که دیگر چیزی برای تحریم باقی نمانده است ،خاطرنشان کرد: این اقدام به نوعی به مانند آبنبات خرسی دادن به عربستان است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در برابر صدمات بزرگ اخیری که مبارزان یمنی به منطقه آرامکو وارد کردند تصمیم گرفته که تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کند، ادامه داد: پیش از این بانک مرکزی ایران از سوی آمریکایی‌ها تحریم شده بود و اکنون برای بار دوم و با یک فرمان جدید تحریم شده است.

آقا قوام با اعتقاد بر اینکه تحریم مجدد بانک مرکزی ایران و صندوق توسعه ملی از سوی آمریکایی‌ها امری خنده دار است، خاطرنشان کرد: آقای" ریچارد نفیو" معمار تحریم‌های آمریکا علیه ایران در زمان اوباما شب گذشته بعد از اینکه آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد در توئیتی به تمسخر گفت" باید بررسی کنیم که این تحریم‌های جدید چه فشاری می‌خواهد به ایران بیاورد". در واقع مقامات آمریکایی‌ نیز می‌دانند که از نظر فنی این تحریم نمی‌تواند فشار جدیدی را به ایران وارد کند.

نماینده پیشین ایران در صندوق بین‌المللی پول اقدام آمریکایی‌ها در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را اقدام سیاسی و به منظور دلجویی از عربستان عنوان کرد و گفت: ایران در طی این سال‌ها توانسته با اعمال ساز و کارهای مختلف و تعامل با کشورهای همسایه و دوست خود تحریم‌های آمریکا را دور بزند و اکنون نیز این سیاست را با جدیت دنبال می‌کند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به حجم عظیم سلاح‌هایی که عربستان از آمریکا خریداری کرده ولی با این تسلیحات نتوانسته جلوی اقدامات نظامی مبارزان یمنی را بگیرد،‌تصریح کرد : سلاح‌هایی که آمریکایی‌ها به عربستانی‌ها می‌فروشند از رده خارج است ولی آمریکایی‌ها به دروغ مدعی می‌شوند که این سلاح‌ها کارآمد بوده و سعودی ها نتوانستند به خوبی از آنها استفاده کنند.

مرتبط با این خبر

  • ادغام فوری بانکها به منظور سرمایه گذاری در حوزه الکترونیک

  • قطع ارتباط بانکی موجب عدم ورود ارز صادراتی به کشور شده است

  • استقلال بانک مرکزی عامل کلیدی در تک نرخی شدن ارز است

  • بانک مرکزی باید از سیاست بازی جدا شود

  • بانکداری مستقل؛ مفهومی که همچنان مغفول مانده

  • استقلال بانک مرکزی در گرو هنر همتی و سعه صدر روحانی است

  • عدم استقلال بانک مرکزی سد راه مبادله تجاری با چین و ترکیه

  • مشتریان می توانند با یک حساب در چندین بانک ترنور مالی داشته باشند

  • شایعه ربوی بودن نظام بانکی صحت دارد

  • ساماندهی بانک ها در شرایط فعلی با افزایش سرمایه میسر می شود