رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

آقاقوام در مصاحبه با رادیو گفت وگو: امریکا برای دلجویی از عربستان بانک مرکزی را مجددا تحریم کرد

نماینده پیشین ایران در صندوق بین‌المللی پول، اقدام آمریکایی‌ها در تحریم مجدد بانک مرکزی را اقدامی روانی و به منظور دلجویی از عربستان عنوان کرد.

1398/06/30
|
14:45

آقا قوام،در مصاحبه با برنامه" رویداد" رادیو گفت وگو، با بیان اینکه تحریم جدید آمریکا علیه بانک مرکزی ایران از نظر فنی اقدام جدیدی نیست. چرا که دیگر چیزی برای تحریم باقی نمانده است ،خاطرنشان کرد: این اقدام به نوعی به مانند آبنبات خرسی دادن به عربستان است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در برابر صدمات بزرگ اخیری که مبارزان یمنی به منطقه آرامکو وارد کردند تصمیم گرفته که تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کند، ادامه داد: پیش از این بانک مرکزی ایران از سوی آمریکایی‌ها تحریم شده بود و اکنون برای بار دوم و با یک فرمان جدید تحریم شده است.

آقا قوام با اعتقاد بر اینکه تحریم مجدد بانک مرکزی ایران و صندوق توسعه ملی از سوی آمریکایی‌ها امری خنده دار است، خاطرنشان کرد: آقای" ریچارد نفیو" معمار تحریم‌های آمریکا علیه ایران در زمان اوباما شب گذشته بعد از اینکه آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد در توئیتی به تمسخر گفت" باید بررسی کنیم که این تحریم‌های جدید چه فشاری می‌خواهد به ایران بیاورد". در واقع مقامات آمریکایی‌ نیز می‌دانند که از نظر فنی این تحریم نمی‌تواند فشار جدیدی را به ایران وارد کند.

نماینده پیشین ایران در صندوق بین‌المللی پول اقدام آمریکایی‌ها در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را اقدام سیاسی و به منظور دلجویی از عربستان عنوان کرد و گفت: ایران در طی این سال‌ها توانسته با اعمال ساز و کارهای مختلف و تعامل با کشورهای همسایه و دوست خود تحریم‌های آمریکا را دور بزند و اکنون نیز این سیاست را با جدیت دنبال می‌کند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به حجم عظیم سلاح‌هایی که عربستان از آمریکا خریداری کرده ولی با این تسلیحات نتوانسته جلوی اقدامات نظامی مبارزان یمنی را بگیرد،‌تصریح کرد : سلاح‌هایی که آمریکایی‌ها به عربستانی‌ها می‌فروشند از رده خارج است ولی آمریکایی‌ها به دروغ مدعی می‌شوند که این سلاح‌ها کارآمد بوده و سعودی ها نتوانستند به خوبی از آنها استفاده کنند.

دسترسی سریع
رویداد