رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

مجتبی امانی: مردم مصر از سیسی راضی نیستند

مسئول سابق دفتر حافظ منافع ایران در مصر اظهار کرد: السیسی به بسیاری از وعده‌های خود در هنگام انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور این کشور عمل نکرده و بسیاری از مردم در این کشور از عملکرد او راضی نیستند.

1398/06/31
|
16:15


مجتبی امانی، در مصاحبه با برنامه" رویداد" رادیو گفت وگو، با اشاره به برگزاری تظاهرات علیه رئیس جمهور مصر در چند روز اخیر، گفت: تظاهرات اخیر بر اساس درخواست شخصی به نام "محمدعلی" انجام شده است، او پیش از این یک طرف تجاری با ارتش بوده است و چون ارتش در پرداخت طلب او کوتاهی کرده او نیز با فرار از مصر ،ااقدام به افشاگری در مورد فساد موجود در دولت مصر کرده است.

وی با بیان اینکه در راهپیمایی‌های اخیر در مصر شعارهای جدی علیه السیسی داده شد ،خاطرنشان کرد: این گمانه زنی وجود دارد که بخشی از بدنه ارتش، پلیس و نیروهای امنیتی در مصر همسو با تظاهر کنندگان هستند و از فرصت عدم حضور السیسی در کشور، برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک استفاده کرده و فضا را برای برگزاری راهپیمایی در این کشور فراهم کرده‌اند.

وی با اشاره به افزایش سرکوب‌ها در مصر در دوران السیسی و افزایش فساد در این کشور ادامه داد: گروه‌های مخالف دولت السیسی از جمله اخوان المسلمین از این فرصت استفاده کرده و تلاش دارند که بر میزان اعتراضات بیفزایند و در همین راستا روز سه شنبه نیز قرار است تظاهراتی در مصر علیه رییس جمهور مصر برگزار شود.

امانی با بیان اینکه رئیس جمهور کنونی مصر برای بقای خود به آمریکایی‌ها و عربستانی‌ها متوسل شد و این مسئله باعث شده که مشکلات در مصر پیچیده‌تر شود که از جمله آن افزایش فقر در این کشور است،گفت : موجی از نارضایتی در بین مردم علیه السیسی وجود دارد و گروه‌های مخالف دولت تلاش دارند از فرصت به وجود آمده به نحو احسن جهت سرنگونی السیسی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه این اعتراضات هنوز به گستردگی اعتراضات در زمان مبارک نرسیده است ،اظهار کرد : نقش پلیس در نحوه برخورد با مردم و تظاهر کنندگان بسیار مهم است. چرا که اگر پلیس در برخورد با آنها مماشات کند این گمانه تقویت می‌شود که بخشی از نیروهای نظامی مصر پشت این تظاهرات هستند و از طرف دیگر ،زمینه برای گسترده‌تر شدن این تظاهرات فراهم می‌شود.

دسترسی سریع
رویداد