رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

صدرالحسینی در مصاحبه با رادیو گفت وگو: سکوت سازمان ملل در مقابل نسل کشیِ یمن

کارشناس مسائل خاورمیانه بابیان اینکه آنچه که اکنون توسط سعودی‌ها در یمن انجام می‌شود کشتارنسلی است، گفت: تا کنون سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی اقدام موثری برای توقف کشتار در یمن انجام نداده‌اند.

1398/07/01
|
09:00
|

سیدرضا صدرالحسینی، در مصاحبه با برنامه" رویداد" رادیو گفت وگو با تشریح آخرین وضعیت یمن اظهار کرد: چندی پیش انصارالله یمن پیشنهاد برقراری آتش بس به عربستانی‌ها را داد ولی سعودی ها با توجه به اینکه از حوادث پیشین درس نگرفته‌اند این آتش بس را نپذیرفته‌اند و تصمیم به ادامه جنگ گرفته اند.

وی با بیان اینکه انصارالله یمن با مطرح کردن پیشنهاد آتش بس می‌خواست این موضوع را به جهانیان اعلام کند که طرفدار صلح است ،ادامه داد: متاسفانه عربستانی‌ها بخاطر نبود عقلانیت سیاسی این آتش بس را نپذیرفتند و از نیمه شب گذشته نیز حملات سنگینی را علیه مردم یمن بار دیگر آغاز کردند و این نشان دهنده این است که عظمی در سعودی‌ها برای پایان جنگ وجود ندارد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اعتقاد بر اینکه در حال حاضر آینده تحولات یمن ،یک آینده نامشخصی است، خاطرنشان کرد: از طرفی سعودی‌ها حاضر نیستند که از برج عاجی که تصور می‌کنند بر آن نشسته‌اند کوتاه بیایند و از طرف دیگر مردم شجاع یمن نیز حاضر نیستند که در برابر تهاجمات سنگین سعودی‌ها و ائتلاف عربی علیه کشورشان سکوت کنند و عزت خود را بفروشند و به نظر می‌رسد که آینده تحولات در این کشور در میدان جنگ مشخص می‌شود.

وی با اعتقاد بر اینکه به نظر می‌رسد اقدامات تلافی جویانه انصارالله یمن برای سعودی‌ها به عنوان یک گوشمالی کافی نبوده است، تاکید کرد: علی رغم اصرار سعودی‌ها بر ادامه جنگ واقعیت این است که آنها نمی‌توانند در برابر مقاومت مردم یمن فعالیت خود را ادامه دهند و دچار شکست خواهند شد.

صدرالحسینی همچنین اقدامات نماینده سازمان ملل در امور یمن را در ارتباط با تحقق صلح و حل بحران در این کشور را کافی ندانست و افزود: متاسفانه از سازمان ملل نیز در برابر جنایاتی که عربستان در یمن انجام می‌دهد کاری بر نمی‌آید و در نهایت این سازمان به انتشار بیانیه‌ای اکتفا می‌کند.

دسترسی سریع
رویداد