رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

محمدرضا منصوری: شبه خودروهای ایرانی چهارچرخه ای بیش نیست

نماینده مردم ساوه و زرندیه با انتقاد از صنعت خودروسازی کشور گفت: مردم تاوان سوء مدیریت ها را داده اند و همواره سوار شبه خودروها شده اند که 4 چرخی بیش نبوده است.

1398/07/30
|
15:04
|

محمدرضا منصوری در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو با اشاره به عملکرد سابق صنعت خودرو گفت: «ما سه برابر قیمت جهانی خودرو به مردم ایران فروختیم که یکی از بزرگ ترین بدهکاران دنیا شناخه شده است. ما همچنین مرز و چشمانمان را بسته ایم و یکباره به بدهکاری بزرگ در دنیا تبدیل شدیم.»

وی ادامه داد: «مردم تاوان سوء مدیریت ها را داده اند و همواره سوار شبه خودروها شده اند که 4 چرخی بیش نبوده است.»

منصوری افزود: «بنده همه عمرم را در صنعت صرف کرده ام و می دانم کار مدیران فعلی بسیار سخت است و انتظار کمک دارند.»

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: «خودروسازان باید زمین های اضافی را بفروشند و برای این کار هم به ملت ایران اعلام کنند و نگران نباشند که سازمان بازرسی وارد میدان می شود.»

همچنین کریمی، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به سخنان همتی در انتقاد به صنعت خودرو به رادیو گفت وگو گفت: «ایشان گفته شرکت های خودروسازی باید پاسخگوی نقدینگی های دریافتی باشند و به اعتقاد بنده این مطلب کاملا صحیح است.»

وی افزود: «این شرکت ها باید پاسخ دهند نقدینگی که از بانک مرکزی می گیرند، در کجا هزینه می شود.»

کریمی افزود: «ایشان فشل بودن را برای صنعت خودرو بیان کردند ولی اینجا جای انتقاد دارد از یک رجل سیاسی که درباره صنعت کشور چنین لفظی به کار می برند!»

وی ادامه داد: «نباید فراموش کنیم صنعت خودروسازی پیش از بانک مرکزی مورد خصومت امریکا قرار گرفت و از 15 مرداد پیش از اینکه سوئیفت و نقل و انتقال بانکی مورد تحریم قرار گیرد، صنعت خودرو تحریم شد که نشان می دهد این صنعت قابل اتکاست.»

کریمی به رادیو گفت وگو گفت: «پراید 50 میلیون تومان فروخته می شود و در دنیا چنین خودرویی با این قیمت نداریم. ضمن اینکه اگر قیمت خودرو بالا رفته، چون قیمت دلار افزایش یافته است که نشان می دهد عملکرد بانک مرکزی فشل بوده است.»

وی خاطرنشان کرد: «خصوصی سازی یک شمشیر دو لبه است. شرکت های خودروسازی مانند هپکو کوچک نیستند که به یک گروه خاص واگذار شوند؛ لذا خصوصی سازی صنعت خودرو باید با ظرافتی خاص انجام گیرد.»

دسترسی سریع
رویداد