رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

استاندار آذربایجان شرقی: مهم ترین نیاز زلزله زدگان سوله و کانکس است

استاندار آذربایجان شرقی، گفت : در حال حاضر مهم ترین نیاز در مناطق زلزله زده در این استان ، تهیه سوله و کانکس است .

1398/08/18
|
13:53
|

محمد رضا پورمحمدی، در مصاحبه با برنامه« رویداد » رادیو گفت و گو،با بیان اینکه با توجه به اینکه در فصل سرما به سر می‌بریم ، چادر نمی تواند جوابگوی نیاز زلزله زدگان باشد ، افزود : در همین چارچوب نیازمند کانکس برای اسکان زلزله‌زدگان و سوله جهت نگهداری از احشام هستیم .

وی در این ارتباط ادامه داد: آواربرداری از خانه های تخریب شده آغاز شده و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر کار بازسازی این مناطق را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه حدود 540 نفر از مجروحان این حادثه مداوا شده اند و حدود 10 نفر آنها نیز بستری هستند در مورد کاستی‌های عمده‌ای که در مناطق زلزله‌زده وجود دارد، اظهار کرد: مهمترین وسایل مورد نیاز در این مناطق وسایل گرمایشی از جمله پتو، لباس گرم و همچنین وسایل خوردنی از جمله خرما و کمپوت است . از طرفی دیگر برای اسکان مردم و نگهداری از احشام نیز نیازمند کانکس و سوله هستیم .

پور محمدی همچنین با تاکید بر اینکه مردم برای کمک به زلزله زدگان از طریق هلال احمر اقدام کنند، گفت: مردم همچنین می توانند کمک‌های نقدی خود را برای کمک به زلزله زدگان به شماره حساب 99999 که از سوی هلال احمر اعلام شده است ،واریز کنند.

این مقام مسئول در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بسیاری از خانه ها در روستاهای زلزله زده تخریب شده است ، تاکید کرد : در همین چارچوب باید برای اسکان آنها کانکس تهیه کنیم ، با مسئولان بنیاد مسکن نیز در ارتباط با بازسازی مناطق زلزله زده و خانه‌های روستاییان در حال همکاری و گفتگو هستیم و امیدواریم که بتوانیم هرچه زودتر بازسازی این مناطق را آغاز کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان اظهارات خود تاکید کرد :برای بازسازی مناطق زلزله زده نیازمند کمک‌های نقدی مردم هستیم.

دسترسی سریع
رویداد