رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

كارشناس انرژی: دولت قبل از آزادسازی قیمت بنزین باید زیرساخت ها را فراهم می کرد

مدیرگروه نفت اندیشکده تحلیلگران انرژی بااشاره به اصلاح قیمت انرژی وبروز برخی نارضایتی ها گفت: قبل از گرانی بنزین زیرساخت‌ لازم درکشور فراهم نشد، این درحالی است که دولت بایدقبل از آزادسازی،تسهیلاتی رابرای برخی مشاغل فراهم می‌کرد.

1398/09/10
|
12:30

محمدرضا اکبری ،در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو ، با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تابع میزان نرخ ارز است ، در مورد کاهش مصرف بنزین در کشور پس از اصلاح قیمت سوخت خاطرنشان کرد:کاهش مصرف در خودروهای شخصی صورت گرفته است ولی در خودرو های کار چنین موضوعی اتفاق نمی افتد، بلکه الگوی مصرف تغییر می کند و این ماشین ها به سمت استفاده از سوخت های جایگزین سوق داده می شوند.

وی با بیان اینکه وقتی قیمت بنزین افزایش پیدا می کند باید راه فراری نیز در این ارتباط در نظر گرفت که معیشت کسانی که زندگیشان به صورت مستقیم با این موضوع در ارتباط است تحت تاثیر این امر قرار نگیرد،تصریح کرد : نارضایتی هایی که در مورد اصلاح قیمت های سوخت صورت گرفته ناشی از این است که قبل از گرانی بنزین زیرساخت‌های لازم در این زمینه فراهم نشده است ، این درحالی است که دولت باید قبل از آزادسازی نرخ بنزین ،برای خودروهای کار تسهیلاتی را فراهم می‌کرد.

اکبری همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این برنامه با بیان اینکه نیمی از بنزین تولید شده در کشور دارای استاندارد یورو 4 است و نیمی دیگر از این استاندارد پایین تر است، افزود: همه بنزین تولید در کشور باید از استانداردهای لازم برخوردار باشند، این جزء سیاست‌های وزارت نفت است و این وزارتخانه برای تحقق آن باید تلاش جدی انجام دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد : گازوییل در کشور نیز از استاندارد لازم برخوردار نیست و بخش از آلودگی هوا در کشور ناشی از استفاده از گازوئیلی است که که باید استاندارد شود.

دسترسی سریع
رویداد