رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

منطقه بعد از حاج قاسم؛ زلزله در غرب آسیا

یک کارشناس مسائل رسانه ، اظهار کرد: بسیاری از رسانه‌های معتبر دنیا معتقد هستند اقدام امریکایی ها در ترور سردار قاسم سلیمانی باعث ایجاد زلزله سهمگینی خواهد شد که منطقه غرب آسیا را خواهد لرزاند.

1398/10/15
|
13:05

حسن عابدینی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو ،با بیان اینکه همه رسانه های مطرح دنیا به پوشش تحولات مربوط به ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکایی ها پرداختند و تحلیل‌های متفاوتی را نسبت به این موضوع مطرح کردند، خاطرنشان کرد: بسیاری از کارشناسان در رسانه‌ها معتقدند آنچه که آمریکایی ها انجام دادند باعث ایجاد زلزله سهمگینی خواهد شد که منطقه غرب آسیا را خواهد لرزاند .

وی بیان اینکه برخی از رسانه‌ها این اقدام آمریکا را اقدامی غیرقانونی ، مغایر با قوانین بین‌المللی و نقض حاکمیت ملی عراق عنوان کردند، افزود : برخی نیز بر این مسئله تاکید داشتند که این اقدام آمریکایی‌ها باعث وحدت هرچه بیشتر در بین امت اسلامی خواهد شد.

این کارشناس مسائل رسانه گفت : در ساعت‌های اولیه انتشار این خبر برخی رسانه‌ها معتقد بودند که ما شاهد یک بحران جانشینی در این زمینه خواهیم بود، ولی دیدیم علیرغم این تحلیل‌ها، تنها پس از چند ساعت از شهادت سردار سلیمانی ، مقام معظم رهبری سرداراسماعیل قاآنی را به عنوان فرمانده جدید سپاه قدس انتخاب کردند .

این کارشناس مسائل رسانه با بیان اینکه واشنگتن پست در تحلیلی نوشت ترامپ با این اقدام چاله ای کنده که باید دنبال راه خروج از آن باشد،ادامه داد : رسانه‌های ترکیه ای نیز به این اقدام آمریکایی‌ها انتقاد جدی وارد کردند و گفتند که آمریکایی ها باید منتظر عواقب بعدی این کارشان باشد.

عابدینی همچنین با بیان اینکه برخی از دیگر رسانه ها نیز تاکید کردند که اقدام آمریکایی ها در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی عبور از خط قرمز بوده است،اظهار کرد : این تحولات با پوشش گسترده رسانه ای در نقاط مختلف جهان روبرو بوده است و بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران در رسانه‌ها معتقدند که آمریکایی‌ها با این اقدام دست به خطایی استراتژیک زده اند.

دسترسی سریع
رویداد