صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

اکبری گفت: فروریختن گنبد آهنین توسط ضعیف ترین گروه های سیاسی یعنی حماس و جهاد اسلامی در چند ماه قبل نشان داد که آمریکا هیچ توان نظامی بازدارنده ای برای حفظ امنیت خود ندارد.

برنامه " رویداد " ویژه انتقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکا و در ارتباط تلفنی با دکتر حسین اکبری معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

اکبری درخصوص اهمیت استراتژیک بودن پایگاه عین الاسد و آمار تلفات آمریکایی ها گفت: پایگاه عین الاسد اهمیت فوق العاده ای داشت و مرکز فرماندهی آمریکا در عراق محسوب می شد.

وی افزود: ترامپ با چراغ خاموش به این پایگاه رفت و آمد داشت و فرماندهان عالی و رهبران عالی آمریکایی نیز در هنگام ورود به عراق مستقیم به همین پایگاه می رفتند. طبیعتاً جمعیت زیادی داخل این پایگاه بوده و از آنجایی که آمریکایی ها تصور حمله ایران به مرکز فرماندهی اصلی خود در عراق را نمی کردند لذا حتی فرصت تخلیه هم نداشتند.

معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی درخصوص تلفات این انتقام بیان کرد: سربازان آمریکایی هم قربانیان دیوانگی ترامپ هستند اما مهم تر از تلفات انسانی، شکست هیبت کاذب آمریکایی ها بود.

این مقام مسئول مطرح کرد: هم اکنون آمریکا دو راه بیشتر ندارد؛ اگر اقدام کند که با پاسخ سخت تری از جانب ایران مواجه خواهد شد و خودشان هم به خوبی می دانند و اگر اقدامی هم نکند که باید شکست در منطقه را بپذیرد.

اکبری با اظهار اینکه آمریکایی ها هم اکنون در یک گیجی کامل قرار دارند گفت: این گیجی درحدی بود که سخنرانی ترامپ را هم لغو کردند.

معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به نگرانی شدید اسرائیلی ها از اتفاق امروز گفت: آمریکا از اقتدار و توانمندی و دقت پهپادی و موشکی ایران باخبر است بنابراین ایده آل برای آمریکایی ها این است که سکوت کنند.

وی با بیان اینکه رعب و وحشت عجیبی بین سربازان و خانواده های آنها در آمریکا ایجاد شده گفت: این موضوع می تواند برای فشار سیاسی و محیط بیرون و کشورهای منطقه به شدت تعیین کننده باشد.

اکبری یادآور شد: فروریختن گنبد آهنین توسط ضعیف ترین گروه های سیاسی یعنی حماس و جهاد اسلامی در چند ماه قبل نشان داد که آمریکا هیچ توان نظامی بازدارنده ای برای حفظ امنیت خود ندارد و همه ادعاهای او از دهه 90 دروغ بوده و در مقابل قدرتمندی ایران بسیاری از داشته های آمریکایی ها را خنثی کرده است.

مرتبط با این خبر

  • انتقام موشکی ایران هیمنه نظامی جبهه استکبار و استعمار را در هم شکست

  • موضع قدرت ایران مانع از اقدام جدید آمریکا خواهد شد

  • بزرگ ترین وجه انتقام ایران، خروج کامل آمریکا از عراق است

  • انتقام ایران از آمریکا مشروع و قانونی بود

  • هیمنه آمریکایی ها در دنیا شکسته شده است

  • هزینه موشک ها را هم از آمریکا خواهیم گرفت

  • حمله موشکی سپاه نشان داد ادعای آمریکا مبنی بر قدرت سیستم‌های راداری گزاف است

  • تاثیرات سیاسی انتقام سخت ایران بیشتر از خسارات وارده به آمریکایی‌هاست

  • آمریکایی‌ها توان درگیری با ایران جهت تثبیت یا موازنه قدرت نظامی را ندارند

  • غافلگیری آمریکایی ها ادامه خواهد داشت