صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

مدیر اندیشکده برهان، اظهار کرد: آمریکایی‌ها طی سال‌های اخیر به دنبال ایجاد شکاف ملی در ایران بوده‌اند ولی تشییع جنازه سردار سلیمانی نشان داد که این سناریو به نتیجه نرسیده و این شکست بزرگی برای آمریکایی‌ها بود.

محمدجواد اخوان، در مصاحبه با برنامه" رویداد" رادیو گفت وگو ، در مور پروژه اخیر آمریکایی‌ها برای انتقام از سپاه اظهار کرد: اقدامی که آمریکایی‌ها در ترور سردار قاسم سلیمانی انجام دادند دارای اثراتی در دو بعد داخلی آمریکا و بین‌المللی است ، در بعد داخلی ،تعداد زیادی از صاحب‌نظران آمریکایی معتقدند که ترامپ با انجام این ترور، خطایی استراتژیک انجام داده و باعث افزایش نگرانی‌های امنیتی در طیف‌های مختلف این کشور شده است.

وی با بیان این‌که در سال 2020 انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار می‌شود و ترامپ با چالش‌های جدی در این حوزه مواجه است، ادامه داد: یکی از این چالش‌ها تصمیم‌اش برای ترور سردار قاسم سلیمانی است و اکنون با فرافکنی تلاش دارد که تاثیر این اقدام را در داخل این کشور کاهش دهد.

مدیر اندیشکده برهان با بیان این‌که ایران با حمله به پایگاه نظامی "عین‌الاسد "تابوی شکست‌ناپذیری آمریکایی‌ها را از بین برد، در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها طی این سال‌ها تلاش کرده بودند که یک شکاف ملی در ایران ایجاد کنند ولی حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی نشان داد که این سناریو به نتیجه نرسیده و تلاش‌های چندین ساله آنها در این حوزه ناکام مانده است و این شکست بزرگی برای آمریکایی است.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به برخی از تحرکات اخیر در داخل کشور از سوی بعضی از افراد از جمله تعرض به عکس سردار سلیمانی و دادن شعارهای ساختار شکنانه، گفت: این اقدامات ،ماهیت تحرکات اخیر را نشان می‌دهد. این تحرکات از جنس اجتماعی نیست. البته در جامعه یک نوع گله و نارضایتی در مورد فرآیند اطلاع‌رسانی در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی وجود دارد ولی طیف کسانی که در خیابان‌ها اقدام به دادن شعارهای ساختارشکنانه می‌کنند،شبکه داخلی همکاری با غربی ها هستند.

وی با بیان این که تجمعات رخ داد ه ماهیت اجتماعی ندارد و ماهیت سیاسی دارد، افزود :ما باید بپذیریم که دشمن سرمایه‌ گذاری وسیعی کرده و براساس این سرمایه‌ گذاری توانسته یک بدنه محدود و پرخاشگر وابسته به خود را ایجاد کند.

این کارشناس مسائل سیاسی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به تصاویری که اخیرا برخی از رسانه‌های بین المللی از پایگاه عین الاسد منتشر کرده اند که نشان‌دهنده میزان خسارت وارد شده به آمریکایی‌ها به خاطر حمله موشکی ایران است، گفت : آمریکایی‌ها در ابتدا می‌گفتند این حمله هیچ‌گونه خسارتی برای آمریکا نداشته است ولی الان اذعان دارند که در این حمله به برخی از تجهیزات آنها آسیب رسیده و درادامه نیز مجبور خواهند شد که به این واقعیت اذعان کنند که این حمله باعث آسیب‌های جانی به نیروهای آمریکا دراین پایگاه شده است.

مرتبط با این خبر

  • پیامدهای ترور شهید سلیمانی متوجه کاخ سفید خواهدبود

  • شهید حاج قاسم سلیمانی مبارزه علیه استکبار را جهانی کرد

  • حاج قاسم سلیمانی موثرترین عنصر در نابودی اهداف امریکا بود

  • خون شهید سلیمانی آغازی بر پایان امریکا در منطقه است

  • ترور قاسم سلیمانی رویایی مستقیم آمریکا با جمهوری اسلامی ایران است

  • به واسطه این شرایط که به وجود آمده آمریکا هزینه بالایی را پرداخت خواهد کرد

  • سرزمین های اشغالی به حالت آماده باش درآمد

  • ولایت مداری، حاج قاسم را محبوب دلها کرد

  • ترور سردار سلیمانی نشانه انفعال و ضعف آمریکا بود

  • جنایت آمریکا عامل تنش های جدید در منطقه و جهان خواهد بود