رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

كارشناس مسائل غرب آسیا: طرح« معامله قرن» بر روی کاغذ خواهد ماند

یک کارشناس مسائل غرب آسیا ،طرح «معامله قرن» را طرح ناپخته ای عنوان کرد که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی دونالد ترامپ جهت بهره برداری تبلیغاتی ارائه شده است .

1398/11/12
|
15:05

سید رضا صدر الحسینی ، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو، با بیان اینکه طرح معامله قرن را می توان در ادامه توافقاتی چون کمپ دیوید و اسلو عنوان کرد ، افزود : آمریکایی‌ها تصور می‌کنند با این توافق می‌توانند آرمان مردم فلسطین را از بین ببرند و امنیت رژیم صهیونیستی را برای همیشه تضمین کنند در حالی که این طرح روی کاغذ خواهد ماند و جنبه عملیاتی نخواهد گرفت .

وی با بیان اینکه در مثلثی که آمریکایی ها برای این طرح در نظر گرفته اند ، یک ضلع آن طرف‌های فلسطینی هستند، خاطرنشان کرد : گروه‌های مختلف فلسطینی هیچ‌کدام موافق این طرح نیستند و کشورهایی مثل اردن و مصر نیز که در این طرح درگیر هستند با این طرح مخالفت کرده اند .

این کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه سومین ضلع این طرح آمریکایی‌ها ،صهیونیستها و تعدادی از کشورهای اروپایی هستند که با طرح مورد اشاره کاملاً همسویی و توافق دارند ادامه داد :بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی نسبت به این طرح واکنش منفی نشان داده‌اند .

صدرالحسینی با تاکید بر اینکه طرح معامله قرن طرحی ناپخته است که از سوی ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور برای بهره‌برداری تبلیغاتی ارائه شده است، تصریح کرد : با توجه به مخالفت های گسترده با این طرح بعید است که ترامپ بتواند از این طرح به طور کامل بهره برداری کرده و به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند.

دسترسی سریع
رویداد