رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

حسین اكبری: پیش بینی دو قمارباز اشتباه از آب درآمد

یک کارشناس مسائل خاورمیانه خاطرنشان کرد: ترامپ و نتانیاهو به این طرح به عنوان یک برگ برنده برای پیروزی در انتخابات آمریکا و سرزمین‌های اشغالی نگاه می کردند ولی پیش بینی آنها از این موضوع کاملاً غلط از آب درآمد.

1398/11/23
|
14:09

حسین اکبری ،در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو، با اشاره به اینکه وقوع انقلاب اسلامی، چهل سال ارائه طرح معامله قرن را عقب انداخت، خاطرنشان کرد : اگر انقلاب اسلامی در ایران رخ نمی داد خیلی زودتر از این ها از چنین طرحی رونمایی می‌ شد .

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در حالی از این طرح رونمایی کردند که نسبت به گذشته ضعیف تر و ناتوان تر شده اند ،ادامه داد: در این طرح حقوق مردم فلسطین به عنوان یکی از اجزاء مهم در این فرآیند به هیچ گونه مورد توجه قرار نگرفته است.

سخنگوی مجمع جهانی بیداری اسلامی با تاکید بر اینکه ارائه چنین طرحی یک اشتباه بزرگ از سوی آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و دیگر همپیمانان غربی و عربی آنها بود ،افزود: ترامپ و نتانیاهو تصور می کردند که این طرح می تواند برگ برنده ای برای آنها در جریان انتخابات در آمریکا و در سرزمین های اشغالی باشد ولی برخلاف تصور آنها شاهد این بودیم که بسیاری از افکار عمومی جهان با این طرح مخالفت کرده و اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی را محکوم کردند .

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه طرح ارائه شده نه تنها دستاوردی برای امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها نداشته است بلکه باعث از بین رفتن اعتبار حداقلی دولت واشنگتن در منطقه شده است ،تاکید کرد : قطعاً چنین طرحی نه تنها عملیاتی و محقق نمی شود بلکه باعث افزایش نفرت مردم منطقه از آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد شد.

دسترسی سریع
رویداد