رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

در "رویداد" صورت گرفت؛ نگاهی به سخنان روز گذشته سیدحسن نصرالله درباره سپهبد سلیمانی

کارشناس مسائل غرب آسیا بااشاره به سابقه دوستی سید حسن نصرالله و شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: دبیرکل حزب الله تاکید کرد سپهبد سلیمانی در کنار این که یک فرمانده بزرگ نظامی بوده یک استراتژیست نیز بوده است.

1398/11/28
|
15:06

سلمان رضوی، در مصاحبه با برنامه« رویداد» رادیو گفت و گو ، در ارتباط با صحبت های دبیرکل حزب الله لبنان در ارتباط با شهید سپهبد قاسم سلیمانی در مراسم چهلمین این شهید در لبنان گفت: سابقه دوستی حاج قاسم سلیمانی با سید حسن نصرالله به سال 1998 و زمانی باز می گردد که سپهبد سلیمانی مسئولیت فرماندهی سپاه قدس را بر عهده گرفته بود، یعنی سه سال قبل از آزادسازی جنوب لبنان از حضور صهیونیست ها ،این دوستی از همان زمان شکل گرفت و تا زمان شهادت شهید سلیمانی به صورت محکم و قوی ادامه داشت.

وی بیان کرد:سید حسن نصرالله در سخنان اخیر خود در تشریح ویژگی های مکتب حاج قاسم سلیمانی به برخی از جنبه های شخصیتی این شهید اشاره کردند.

این کارشناس سیاسی افزود: سید حسن نصرالله تاکید داشتند که حاج قاسم سلیمانی ، فرمانده ای بود که همواره خود در خط مقدم نبرد حضور داشت و این گونه نبود که بخواهد از پشت میز نیروهایش را هدایت کند، همیشه همراه نیروهایش در صحنه حضور داشت و علاوه بر اطلاعاتی که از گزارش ها دریافت می کرد خود به صورت مستقیم با حضور در میدان در جریان تحولات و مسائل قرار می‌گرفت.

رضوی با بیان اینکه سید حسن نصرالله تاکید داشتند که سپهبد سلیمانی خستگی ناپذیر بوده و همیشه از وقت به بهترین نحو استفاده می کرده است ، خاطرنشان کرد: از نگاه سید حسن نصرالله، شهید سلیمانی فقط یک فرمانده نظامی نبود او یک استراتژیست نیز بود که در عرصه سیاسی و مسائل منطقه صاحب نظر بوده و شناخت دقیقی از امور داشت.

دسترسی سریع
رویداد