رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

یك كارشناس مسائل آمریكا: تلاش دو حزب اصلی آمریکا برای استفاده از فضای دو قطبی ایجاد شده در این کشور

یک کارشناس مسائل آمریکا، با اشاره به اعتراضات اخیر در آمریکا در پی کشته شدن یک سیاه پوست توسط یک پلیس سفید پوست گفت: تبعیض نژادی در آمریکا موضوع جدیدی نیست و این قصه سر درازی دارد.

1399/03/11
|
16:21

عباس اصلانی، در گفت و گو با برنامه «رویداد» رادیو گفت وگو ، با بیان این که در زمان روسای پیشین آمریکا از جمله اوباما نیز این اتفاق افتاده بود که توسط پلیس به سیاه پوستان این کشور حمله شود گفت: در آن موقع نیز اوباما نتوانست اقدام جدی در ارتباط با این موضوع انجام دهد و اکنون نیز شاهد این هستیم که دولت ترامپ درصدد سرکوب کردن خشونت آمیز اعتراضات رخ داده است.

وی با بیان این که دموکرات‌ها تلاش می کنند از این موضوع برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور استفاده کنند ، اظهار کرد : در واقع دموکرات ها سعی دارند که تقابل بین مردم و ساختار را به تقابل بین مردم و یک جناح خاص یعنی جمهوری خواهان به سرکردگی ترامپ سوق دهند.

وی با تاکید بر این که تعبیض نژادی در ساختار دولت آمریکا چیز جدیدی نیست و این قصه سر درازی دارد، افزود : بعید می‌دانم که با این گونه اعتراضات و اتفاقات تبعیض نژادی در کشور پایان یابد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل، با اشاره به مشکلات متعددی که سیاه پوستان آمریکا در این کشور با آن رو به رو هستند، خاطرنشان کرد: بارها پلیس آمریکا سیاه پوستان را تحت خشونت قرار داده است و این موضوع به خاطر این که در برابر دوربین صورت گرفته سر و صدای زیادی ایجاد کرده است وگرنه خیلی از خشونت‌ها علیه سیاه پوستان آمریکا رخ می‌دهد ولی رسانه‌ای نمی‌شود و از چشم دوربین‌ها و رسانه‌ها پنهان می‌ماند.

اصلانی با بیان این که در حال حاضر دموکرات‌ها به دنبال این هستند که با توجه به اتفاقات رخ داده در آمریکا یک فضای دو قطبی ایجاد کنند و آرای سیاه پوستان را به سمت جلب کنند و ترامپ نیز به دنبال این است که در این فضای دو قطبی رای سفید پوستان آمریکا را داشته باشد، ادامه داد: خشونت پلیس علیه سیاه پوستان در آمریکا حوزه‌های مختلف وجود دارد،چنان که برخی از سیاه پوستان و دیگر رنگین پوستان در آمریکا به خاطر نژاد و رنگ پوستشان از برخی از امکانات در این کشور محروم هستند.

دسترسی سریع
رویداد