رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

از سوی وزارت بهداشت؛ آمار استانهای پیشرو در ابتلا به کرونا اعلام شد

رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت اعلام کرد:شاهد افزایش مبتلایان در استانهای خوزستان ،هرمزگان کردستان، آذربایجان غربی، شرقی و خراسان رضوی هستیم.

1399/03/24
|
15:31
|

حسین عرفانی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با بیان اینکه در ادامه شیوع موج اول ویروس کرونا در کشور طی روزهای گذشته شاهد افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس در برخی از نقاط کشور از جمله استان‌های خوزستان و هرمزگان، کردستان ،آذربایجان شرقی و غربی و خراسان رضوی هستیم، گفت : علت اصلی افزایش شیوع این ویروس در این مناطق عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی از مردم است و اینکه بعضا مردم در جریان زندگی روزمره و اجتماعات خود، پروتکل های بهداشتی مشخص شده در این زمینه جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس را رعایت نمی‌کنند .

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به آغاز بخش عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی در کشور رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی از سوی مردم جهت حضور در جامعه امر مهمی است ، افزود : رعایت مسائل بهداشتی در سطح جامعه توسط مردم راه اصلی کنترل شیوع این ویروس است.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه باید خطر شیوع ویروس کرونا را همچنان جدی بگیریم و نباید احساس بی تفاوتی نسبت به این ویروس در بین مردم ایجاد شود، اظهار کرد : این تصور که بازگشایی مشاغل اقتصادی عامل افزایش مجدد تعداد مبتلایان به این ویروس است ،تصوری نادرست است.

عرفانی گفت : مسئله مهم در این زمینه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی از مردم است .

وی همچنین با بیان اینکه در ارتباط با موضوع «طرح ترافیک» نیز ستاد ملی کرونا نظرات کارشناسی و دیدگاه های خود را اعلام کرده است، گفت: ما معتقدیم که اجرای طرح ترافیک در شرایط فعلی محلی از اعراب ندارد چرا که در حال حاضر با آلودگی آنچنانی هوا مواجه نیستیم و کنترل کرونا باید در اولویت اول و جدی امور قرار داده شود .

عرفانی خاطر نشان کرد : در همین چارچوب بر این باور هستیم که در موضوع اجرای طرح ترافیک باید یک بازنگری منطقی صورت بگیرد و نظر کارشناسی ما این است که اگر در ناوگان شهری ظرفیت‌سازی صورت نگرفته است بایدبار تقاضا برای استفاده از این ناوگان را کاهش دهیم و در شرایط فعلی اجرای طرح ترافیک محلی از اعراب ندارد.

رئیس اداره مراقبت بیماریهای واگیردار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه بیماری کرونا در همه جای کشور حضور دارد و هیچ جایی از کشور نیست که از شیوع این ویروس در امان باشد ،گفت : در واقع ما هیچ جای بدون خطر را نداریم و همانطور که اشاره شد در برخی از استان‌ها نیز شاهد افزایش تعداد مبتلایان هستیم .

این مقام مسئول در وزارت بهداشت همچنین تاکید کرد: در بحث استفاده از وسایل حفاظت شخصی از جمله ماسک و شوینده ها نیزاگر استفاده مناسبی از این کالاها صورت بگیرد و این کالاها به صورت مناسب در جامعه توزیع شوند ،مشکلی خاصی در این زمینه نخواهیم داشت.

دسترسی سریع
رویداد