رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

بااشاره به سامانه 124 مردم قبل از خرید لوازم خانگی قیمت ها را رصد کنند

مدیرکل نظارت برکالاهای فلزی سازمان حمایت گفت: ازمردم می خواهیم قبل ازورود به بازار قیمتها را دیده و باکسب اطلاع وارد بازار شوند.

1399/03/25
|
13:45
|

مجتبی جوهریان در مصاحبه با برنامه "رویداد" رادیو گفت وگو؛ با بیان اینکه به بهانه ثبات قیمت نمی شود افزایش قیمت مواد اولیه را نادیده گرفت، گفت: امروز با ممنوعیت واردات بهترین فضا برای تولید کننده هاست و شرکت ها مکلفند با افزایش تیراژ و عرضه مناسب بازار را به سمت ثبات برند.

وی درخصوص ادامه دار بودن ممنوعیت واردات گفت: بر اساس سیاست های ارزی کشور، از خرداد 97 محدودیت واردات را اعمال کردیم و فعلا ادامه دارد.

جوهریان افزود: به اندازه کافی ظرفیت تولید لوازم خانگی را داریم و فقط با مصرف کننده هایی مواجهیم که به استفاده از برخی برندهای خارجی تمایل دارند.

وی ابراز امیدواری کرد مردم به کالای داخلی اعتماد کنند و این مهم را نیازمند ارتقای خدمات پس از فروش دانست و در خصوص آمار 50درصدی قاچاق لوازم خانگی در بازار گفت: در اینباره حوزه های ذی ربط باید اظهار نظر کنند.

جوهریان تصریح کرد: ما کمک می کنیم تا بازار شفاف شود و این مسئله با درج قیمت در سامانه 124 میسر است.

وی افزود: قیمت های درج شده به معاونت های بازرسی استانی ابلاغ می شود که حداکثر قیمت در کف بازار است و کسی که رعایت نکند، گران فروشی و تخلف کرده است.

جوهریان گفت: از مردم می خواهیم قبل از ورود به بازار قیمت ها را دیده و با کسب اطلاع وارد بازار شوند.

این مقام مسئول در سازمان حمایت افزود: کالای قاچاق که متولی خاص ندارند، شناسنامه و خدمات پس از فروش نداشته و از مردم می خواهیم با عدم خرید این اجناس بهترین کنترل را در بازار ساری و جاری سازند.

جوهریان با اشاره به اینکه تولید لوازم خانگی چند درصد زیر نیاز بازار صورت می گیرد و اگر مواد اولیه بخوبی در داخل تامین شود، با افزایش تیراژ به سقف تعیین شده دست می یابیم، گفت: تولید کننده بعد از خوداظهاری قیمت را در سامانه بارگذاری می کند و اگر این مسیر را رعایت کند، برخی شرکت ها شاید به کاهش قیمت نیاز داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: به شرکت ها اعلام کردیم اگر این مصوبه را رعایت نکنند، پرونده تعزیراتی برایشان تشکیل خواهد شد.

جوهریان گفت: امروز بالغ بر 15 تا 20 شرکت را ثبت و آن ها را به سامانه اضافه می کنیم و جلساتی نیز با انجمن داشتیم که تمام شرکت های عرضه کننده باید تا اوایل هفته آینده در سامانه ثبت شوند.

دسترسی سریع
رویداد