رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

محمدرضا موالی زاده: بزرگترین پارلمان با 10هزار عضو؛ راهپیمایی اربعین را فرهنگ سازی می‌کنیم

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور این نهاد را به یک مجلس فرهنگی تشبیه کرد و افزود: شورای فرهنگ عمومی کشور ظرفیتی بالغ بر 10هزار نفر برای پذیرش دارد.

1399/04/08
|
13:32

محمدرضا موالی زاده در ارتباط زنده با برنامه "رویداد" رادیو گفت و گو اظهار کرد: «شورای فرهنگ عمومی کشور اقماری و تخصصی و زیر نظر شورایعالی انقلاب فرهنگی است که دبیرخانه آن در وزارت ارشاد مستقر می‌باشد. »

وی افزود: «اعضای این گروه 35 نفر و به مانند یک مجلس فرهنگی است که در استان‌ها، با حضور امام جمعه بعنوان رئیس و استاندار بعنوان نائب رئیس و نیز مدیرکل ارشاد هر استان بعنوان دبیر فعال می‌باشند. »

موالی زاده ادامه داد: «صرف نظر از شوراهای شهر و روستا، شورای فرهنگ عمومی کشور ظرفیتی بالغ بر 10هزار نفر برای پذیرش عضو دارد و در این راستا تلاش داریم رویکرد مسئله محور را تعقیب کنیم. »

وی این شورا را بزرگ ترین در کشور دانست که بصورت مویرگی امتداد یافته و نقشه راهی جدی را در دوره جدید پیش رو دارد.

موالی زاده گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، سرمایه اجتماعی، اخلاق عمومی، زنان و خانواده، بهداشت، سلامت و نشاط اجتماعی، آسیب‌ها، دین و فرهنگ، خرد ورزی و استدلال گرایی، روح ملی و شخصیت میهنی، ایثار و شهادت، جوانان، محیط زیست، معماری و فضای مجازی را سرفصل‌های این شورا معرفی کرد.

وی با بیان اینکه بعد از هر جلسه سندی تدوین و ابلاغ می‌شود و این کارها طی روالی مشخص پیش می‌رود، افزود: «روز گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور از 10 سند رونمایی کردیم که ترویج فرهنگ کتابخوانی، ارتقای فرهنگی و راهپیمایی اربعین، ارتقای فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی و نیز کار و مهارت آموزی و... را در بر داشت. »

موالی زاده مسئولیت پذیری در مقابله با ابعاد ویروس جدید و گسترش برخورد سلامت محور در این حیطه را نیز از دیگر رویکرد‌های شورای فرهنگی کشور دانست و افزود: «امروز باید تلاش کنیم فرهنگ مراقبت‌های بهداشتی و اصول پیشگیری را بیش از پیش در جامعه در نظر گیریم. »

دسترسی سریع
رویداد