رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

عضو كمیته علمی ستاد مقابله با كرونا اظهاركرد: تاکید سازمان بهداشت جهانی بر اهمیت استفاده از ماسک در فضای عمومی

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا: سازمان بهداشت جهانی بر اهمیت استفاده از ماسک در فضای عمومی و شستن دست‌ها در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید دارد.

1399/04/08
|
14:54

مسعود مردانی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، با انتقاد از اینکه برخی از مردم فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و عدم رعایت این موضوع باعث تسریع زنجیره انتقال ویروس کرونا در کشور شده است، افزود: متاسفانه شاهد این هستیم که مردم اقدام به انجام سفرهای غیر ضروری می‌کنند، به رعایت فاصله اجتماعی نیز اهمیت نمی‌دهند و این امر خطرناکی است.

مردانی همچنین با بیان اینکه تهیه «نظام جامع پیشگیری از شیوع ویروس کرونا» می‌تواند در کنترل زنجیره انتقال این ویروس تاثیرگذار باشد در پاسخ به سوالی در مورد اجرای مجدد طرح ترافیک، استفاده بیشتر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی و تاثیر آن در افزایش شروع ویروس کرونا در کشور گفت: لغو طرح ترافیک می‌تواند تاثیر اندکی در جلوگیری از انتقال این ویروس داشته باشد مهم این است که مردم فاصله اجتماعی را در مکان‌های مختلف رعایت کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به اجرای طرح ترافیک و افزایش استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی مناسب بود که تعداد واگن ‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی افزایش داده شود تا در این وسایل، شاهد تراکم جمعیت نباشیم، در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: مردم باید خودشان انتخاب کنند مثلا وقتی به یک بانک مراجعه می‌کنند و می‌بینند که در این بانک افراد بدون اینکه ماسک زده باشند در یک صف طولانی ایستاده‌اند، یا باید ماندن در این صف انتخاب کنند یا اینکه به یک بانک خلوت تر مراجعه کنند و یا تصمیم بگیرند کار بانکی‌شان را به صورت اینترنتی انجام دهند.

مردانی با بیان اینکه یک فردآلوده می‌تواند تعداد زیادی از افراد را به این ویروس آلوده کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه هر روز تعداد کسانی که بر اثر ابتلا به شیوع ویروس کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، افزایش پیدا کرده است، تعداد بیماران بستری رشد داشته و تعداد زیادی از تختهای«‌ای سی یو» اشغال شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس باید به مردم و مسئولان با یکدیگر همکاری کنند، افزود: البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که مردم نیز خسته شده‌اند و نگه داشتن مردم در خانه سخت تر از قبل شده است.

رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در پایان سخنان خود در این مصاحبه تاکید کرد: سازمان بهداشت جهانی به کشور‌ها توصیه کرده است که در امر بازگشایی مشاغل و مراکز عمومی تعجیل نداشته باشند و حتماً مردم نیز ضمن زدن‌ماسک در مکان‌های عمومی، دست‌های خود را به صورت مرتب ضدعفونی کنند و بشویند.

دسترسی سریع
رویداد