رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

اجماع جهانی علیه "معامله‌قرن" ؛ برگ برنده ای برای مقاومت

کارشناس مسائل بین الملل، بااشاره به مخالفت تعداد زیادی از کشورهای جهان با طرح الحاق بخشی از کرانه باختری به اراضی اشغالی گفت: اجماع جهانی علیه این طرح برگ برنده ای برای جریان مقاومت است.

1399/04/15
|
15:05

رضا سیمبر، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات 2020 در آمریکا و تاثیرگذاری لابی صهیونیستی در این انتخابات، دولت آمریکا در حال امتیاز دادن به رژیم صهیونیستی است تا بتواند از نفوذ لابی صهیونیستی برای پیروزی و موفقیت خود در این انتخابات استفاده کند.

وی تصریح کرد: در چنین شرایطی رژیم صهیونیستی پیشبرد طرح الحاق بخشی از کرانه باختری به اراضی اشغالی را در پیش گرفته است تا بتواند در این شرایط از دولت واشنگتن امتیاز بگیرد.

سیمبر تاکید کرد:اجرای این طرح با مخالفت جهانی همراه شده است ، چنان که مشاهده می کنیم که کشورهای منطقه و حتی کشورهای اتحادیه اروپا نیز با این طرح مخالفت کرده اند .

این استاد دانشگاه با بیان اینکه جریان سازش در فلسطین نیز با این الحاق که در راستای اجرای طرح «معامله‌قرن» محسوب می شود، مخالفت کرده است ، افزود: این اجماع جهانی برگ برنده ای برای جریان مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد:ایران نیز می تواند از این شرایط جهت تاکید بر مواضع خود علیه رژیم صهیونیستی از جمله اشغالگری این رژیم تاکید کند.

سیمبر در پایان سخنان خود در این برنامه رادیویی افزود: البته باید توجه داشت پارادایم زمانی طرح این الحاق ،با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به نفع رژیم صهیونیستی است و صهیونیست‌ها تلاش خواهند کرد که از این فرصت برای پیشبرد این طرح با کمک آمریکا بیشترین استفاده را بکنند .

دسترسی سریع
رویداد