رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

نتایح مبارزه با قاچاق باید برای مردم ملموس باشد

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت اعلام کرد مردم به زودی اقدامات این سازمان را در مبارزه با قاچاق شاهد خواهند بود.

1399/05/04
|
13:35
|

بهنود قاسمی در ارتباط زنده با بخش "باسخنگویان" برنامه "رویداد" تبدیل رویه سنتی به شبوه های کارا را در برخورد با قاچاق مهم برشمرد و افزود: یکی از اقدامات در این زمینه اجرایی شدن سامانه یکارچه مدیریت بازرسی است که در راستای مجموعه اهداف نوین سازی در سازمان حمایت پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه در این سامانه از امکانات سیستمی در مبارزه با قاچاق استفاده می کنیم، افزود: ایجاد هماهنگی و تعامل بیشتر میان سازمان های متولی بازرسی از دیگر کارکردهای این سامانه و جز اهداف اصلی ماست.

قاسمی از طی شدن مراحل اولیه پیاده سازی این سامانه خبر داد و گفت: برنامه بازرسی هدفمند، هوشمند و هماهنگ میان دستگاه های مختلف اجرایی می شود تا با استفاده از داده های تجاری، گزارش های مردمی و امکان دسترسی به سوابق بازرسی به اهداف خود برسیم.

وی از 5 هدف مهم در این سامانه سخن گفت و ابراز امیدواری کرد تا پایان استقرار آن نتایج و دستاوردها برای دستگاه ها و مردم شریف ایران نمایان گردد.

قاسمی ادامه داد: در این سامانه قصد داریم نسبت به افزایش سرعت رسیدگی به تخلفات اقدام کنیم که موجب سرعت گیری هماهنگی ها و صرفه جویی فیزیکی و کاغذی می گردد.

این مقام مسئول در سازمان حمایت بازرسی هوشمند و هدفمند و شناسایی تخلفاتی که تا کنون شفاف نبوده و مسکوت مانده بود را از دیگر نتایج استقرار کامل این سامانه عنوان کرد.

قاسمی در رابطه با الزامات بازرسی بازار خاصه در شرایط معیشتی گفت: بازرسان ما در ایام کرونا در مبادی و گلوگاه ها حتی در ایام تعطیل حضور دارند و بسیاری از این دوستان درگیر بیماری شدند.

وی افزود: قصد داریم شکایات مردمی با سرعت اخذ و رسیدگی شده و پاسخ لازم ارائه شود.

قاسمی ادامه داد: در حال حاضر از طریق تلفن 124 و پرتال سازمانی به شکایات مردم توجه و تلاش داریم آن ها را در اسرع وقت رسیدگی نماییم.

وی با اعلام اینکه مردم باید بزودی بازخورد این شکایات را شاهد باشند، گفت: این گزارش ها به سازمان تعزیرات ارسال شده و احکام صادره اخذ می گردد.

قاسمی اولویت را بر اساس گلوگاه های کلان در مبارزه با قاچاق عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: بازرسی ها را هدفمند کرده ایم و تلاش داریم اطلاعات تجاری و داده ها را در این سامانه کاربردی کرده تا بازرسان از این اطلاعات نهایت استفاده را ببرند.

دسترسی سریع
رویداد