رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

آموزش و پرورش با سلامت جامعه بازی نکند!

عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وجود زیرساخت ها برای بهره‌گیری آموزشی از فضای مجازی گفت: در شرایط کنونی نباید ریسک کرده و با سلامت جامعه به سادگی برخورد کرد.

1399/06/16
|
15:17
|

داود محمدی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "رویداد" با اشاره به اینکه زمینه انتقال ویروس از دانش آموزان به خانواده‌ها و بالعکس فراهم می‌شود، اظهار کرد: معتقدم تا جایی که ممکن است باید از برگزاری کلاس‌های حضوری خودداری کنیم.

وی با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی و برنامه‌های دیداری و شنیداری به مراتب در دانشگاه‌ها سهل تر از آموزش و پرورش است، گفت: دانشگاه‌ها به راحتی قادر به حرکت به این سمت هستند. زیر ساخت‌ها هم تا حدودی فراهم شده و نمی‌دانم چرا در این زمینه تعلل صورت می‌گیرد.

محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی، در آموزش و پرورش و آموزش عالی باید از فضای مجازی حداکثر بهره برداری را کنیم؛ هرچند کلاس‌های مجازی مانند کلاس‌های حضوری قابلیت ندارد اما در شریط ویژه، چاره‌ای جز این نیست.

این عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مسئولان آموزش و پرورش معتقدند صرفا باید پروتکل‌ها رعایت شود اما آیا به واقع در شرایط کنونی این پروتکل‌ها رعایت می‌شود و در آموزش و پرورش امکانات لازم را داریم؟

محمدی با اشاره ضمنی به این نکته که آموزش و پرورش قادر به اجرای پروتکل‌های لازم و تمهیدات ضرری برای جلوگیری از شیوع بیماری نیست، افزود: در شریط کنونی نباید ریسک کرده و با سلامت جامعه به سادگی برخورد کرد.

وی گفت: آموزش و پرورش باید با جدیت با این ویروس برخورد کند؛ آمارها هم نشان می‌دهد ضمن اینکه مسئولان بهداشت تمهیدات لازم را بعمل آورده و فداکاری می‌کنند، تلفات بالایی داریم.

محمدی خاطرنشان کرد: در آموزش عالی زیر ساخت‌های لازم برای کلاس‌های مجازی فراهم است و دانشجویان ما به این فضا مسلط هستند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات بدون مطالعه در شرایط پر ریسک کنونی هیچ جایگاهی ندارد، گفت: امکانات لازم را نداریم و در شرایط فعلی نمی‌توان تمهیداتی به کار گرفت تا کل فضا و هوای مدرسه ضد عفونی شود.

محمدی افزود: نباید شتاب زده عمل می‌کردیم و تا جایی که ممکن بود باید امکانات دیداری و شنیداری در آموزش و پرورش را فراهم می‌آوردیم.

وی با تاکید بر اینکه محدود سازی کودکان در مدرسه امکان پذیر نیست، گفت: تا جایی که ممکن است باید از فضای مجازی استفاده می‌کردیم و برنامه ریزی باید دقیق تر می‌بود.

محمدی همچنین بر لزوم برگزاری دروس نظری به شکل مجازی تاکید کرد و گفت: در بسیاری موارد راندمان هم بالا خواهد رفت و در آزمایشگاه‌ها هم با تمهیدات لازم دروس عملی را با تعداد دانشجوی کمتر برپا کنیم.

دسترسی سریع
رویداد