رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

شیخ عطار در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان كرد: نه روحانی به ترامپ!

یک دیپلمات پیشین کشورمان گفت: رییس جمهور به صورت مقتدرانه در نشست شب گذشته سخنرانی کردند و آب پاکی را بر روی شعارهای انتخاباتی ترامپ مبنی بر مذاکره با ایران ریختند.

1399/07/02
|
13:30
|

علیرضا شیخ عطار، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو، در ارائه تحلیل از صحبت‌های شب گذشته رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهارکرد: صحبت‌های ایشان حاوی نکات مهمی بود که مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی نیز قرار گرفت. ایشان در این سخنرانی نظرات اصلی جمهوری اسلامی ایران را در مورد تحولات بین الملل تبیین کردند و به صورت شفاف در این ارتباط سخن گفتند.

وی با بیان اینکه زمان پخش صحبت‌های رئیس‌جمهور کمی بعد از صحبت‌های دونالد ترامپ بود و این بر حساسیت و اهمیت سخنان ایشان افزوده بود، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در این نشست بر موضوع مقاومت ملت ایران در برابر فشارها و تحریم ها تاکید کردند و در چند جای سخنرانی خود به این موضوع اشاره کردند که مردم ایران تاکنون در برابر سختی ها و فشارها مقاومت کرده‌اند و قائل به تسلیم شدن در برابر زورگویان نیست و این مسئله مهمی بود که آقای رئیس جمهور به آن اشاره کردند.

شیخ عطار با بیان اینکه مقاومت ملت ایران در برابر این فشارها و تهدیدها می‌تواند یک درس برای دیگر کشورها باشد، ادامه داد: آقای رئیس جمهور همچنین در سخنان خود تاکید کردند که قدرت آمریکا در عرصه بین‌المللی در حال افول است،شاید کمتر رئیس جمهور در عرصه جهانی جرأت کند که این موضوع را مطرح کند ولی رئیس‌جمهور ایران با شجاعت این مسئله را مطرح کرده و تاکید بر این موضوع داشتند که ما در حال گذار به دنیای«پساغربی» هستیم.

این دیپلمات پیشین کشورمان با بیان اینکه آقای روحانی در این نشست مقتدرانه صحبت کردند و این موضوعی بود که مورد توجه رسانه‌های غربی نیز قرار گرفت، گفت: رسانه‌های غربی در تحلیل خود اشاره کردند که رئیس جمهور ایران به شکل تهاجمی و بی تفاوت نسبت به اقدامات آمریکا علیه ایران از جمله اعمال فشار حداکثری در این نشست صحبت کرد.

شیخ عطارهمچنین به بخش دیگری از صحبت‌های رئیس جمهور در ارتباط با وعده های انتخاباتی ترامپ مبنی بر مذاکره با ایران اشاره کرد و افزود: ایشان در صحبت‌های خود گفتند که ایران به مذاکرات تحمیلی آمریکا «نه» می‌گوید و در واقع آب پاکی را بر روی شعارهای انتخاباتی ترامپ در این زمینه ریختند.

دسترسی سریع
رویداد