رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

بانگاهی به آمار كشوری مطرح شد؛ کمتر از یک درصد اعضای شورای شهر و روستا دستگیر شده‌اند

مدیرکل دفتر شهر و روستای وزارت کشور با اشاره به زنده و فعال بودن قانون شوراها که مصوب مجلس است، تاکید کرد: کمتر از یک درصد اعضای شورای شهر و روستا دستگیر شده‌اند.

1399/07/23
|
15:07
|

محمدرضا صمیمی در رابطه با انحلال رسمی شورای شهر مهاباد به برنامه "رویداد" گفت: ما بالای 125 هزار عضو شوراء در سراسر کشور داریم که شامل شهر و روستا می‌شود و دستگیری‌های نظارتی به نسبت این افراد، کمتر از یک درصد است.

وی افزود: هیئت حل اختلاف در سطح روستا و شهر و شهرستان فعال است و در سطح روستا هیئت شهرستان‌ها شامل 5 نفر هستند که اگر اختلافی ایجاد شود، حل و فصل می‌نماید.

صمیمی ادامه داد: در بحث شوراهای شهر نیز هیئت حل اختلاف استان و مرکزی اظهار نظر لازم ارائه می‌شود و عصاره فعالیت شورا‌ها نیز مصوبات آن هاست.

وی افزود: مصوبات باید با قوانین تطبیق لازم داشته باشد و از این جنبه، نظارت کامل انجام می‌گیرد.

صمیمی با بیان اینکه شوراها تعداد عضو زیادی دارند و حوزه فعالیت آن‌ها نیز گسترده است، موجب ورود دستگاه‌های نظارتی عام و شاید دستگیری‌هایی می‌گردد.

وی بار دیگر تاکید کرد عدد دستگیری اعضای شورای شهر و روستا قابل توجه نیست و تاکید کرد باید به سمتی حرکت کنیم که حتی این آمار اندک اتفاق نیفتد.

صمیمی در رابطه با نقش مجلس در صیانت از شوراهای اسلامی شهر و روستا به رادیو گفت‌وگو گفت: قانون فعالیت شوراها به شدت زنده و پویاست و همواره به اصلاح، تغییر، ساماندهی و افزایش و کاهش دارد که از طریق کمیسیون شوراهای مجلس رصد می‌شود.

وی ادامه داد: با شروع فعالیت نماینده‌ها، اتفاقات جدیدی در قانون شوراها صورت می‌گیرد و قانون شوراها کمک بسیاری برای پویایی شوراها در سراسرکشور به خرج می‌دهند.

دسترسی سریع
رویداد