رویداد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 12:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

رويداد

اسفنانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: قیمت تنظیم بازاری گوشت و مرغ مبنای کار تعزیرات است

مدیرکل تعزیرات حکومتی افزایش قیمت فعلی مرغ و گوشت را غیر موجه دانست و تاکید کرد: ما مازاد بر قیمت تعیینی توسط ستاد تنظیم بازار را گران فروشی تلقی کرده و پرونده‌سازی می‌کنیم.

1399/08/05
|
14:04
|

محمدعلی اسفنانی در مصاحبه با بخش «باسخنگویان» در برنامه «رویداد» با اشاره به ارائه گزارش 7ماهه رسیدگی به تخلفات کرونایی اظهار کرد: 690 مورد گزارش تخلف بدست ما رسیده که عمدتا احتکار کالا یا گران فروشی و امتناع از عرضه بوده که حکم برای آن‌ها صادر شده است.

وی در این ارتباط تلفنی در رادیو گفت‌وگو، با نگاهی به 13 و نیم میلیارد ریال بابت قاچاق گوشی همراه و محکومیت صادر شده و نیز وصولِ مبالغ جرم گفت: حکم نسبتا قابل توجهی نیز در بحث جلب رضایت و یا تامین خسارت برای شکات خصوصی در دست داریم.

اسفنانی با اعلام اینکه عموما سوالاتی در خصوص تخلفات و تعیین تکلیف خسارات وارد شده به مردم گفت: جدیدا حکم محکومیتی داشتیم که علاوه بر جنبه عمومی جرم به مبلغ 597 میلیون ریال، مبلغ 948 میلیون ریال نیز برای شاکی در نظر گرفتیم.

وی این پرونده را متوجه تعمیر غلط یک خودروی شخصی عنوان کرد و در بخشی دیگر از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو در خصوص اخبار منتشره مبنی بر کشف محموله‌های گوشت و مرغ فاسد و گرانی و احتکار این اقلام گفت: در بحث کشف گوشت فاسد مسائل در صلاحیت قوه قضائیه است و ما اظهار نظر نمی‌کنیم، چراکه مجازات حبس یا سنگین تر دارد.

اسفنانی ادامه داد: در سایر موارد و افزایش قیمت گوشت و مرغ جلساتی متعدد تشکیل دادیم و اخیرا ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را برای مصرف کننده 20 هزار و 400 تومان تعیین کرده است و در جلسه صبحِ امروزِ استانداری نیز این رقم برای تمام میادین میوه و تره بار تعیین شد.

مدیرکل تعزیرات شهر تهران همچنین از ورود مرغ منجمد به بازار را برای تامین محصول مورد نیاز خبر داد و گفت: قیمت تعیین شده برای گوشت قرمز تثبیتی و اجباری نیست و در خبرها آمده بود که قیمت هر کیلو شقه گوسفند 135 هزار تومان است که به نظر ما این رقم صحیح نیست و گران تر از آن چیزی است که ما برآورد می‌کنیم.

اسفنانی با اعلام اینکه قیمت گوشت قرمز باید ارقامی واقعی برای مصرف مردم باشد، خاطرنشان کرد: بر اساس اخباری که در دست داریم، دام زنده به میزان کافی در اختیار داریم و تعیین قیمت 135 هزار تومان برای هر کیلو شقه گوسفندی به هیچ عنوان مطلوب نیست.

وی خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده برای مصرف کننده نباید نا متعارف باشد و تعزیرات در حال پیگیری این مهم است.

اسفنانی همچنین در خصوص تعیین تکلیف نهایی قیمت مرغ به رادیو گفت‌وگو گفت: اتحادیه مدعی است که بر اساس قیمت تمام شده مرغ، باید حدود 25 هزار تومان در عمده فروشی تعیین نرخ شود، ولی ما این عدد و ارقام را قبول نداریم.

وی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار باید قیمت تمام شده را به اضافه‌ سود حاصله محاسبه و تعیین قیمت نهایی را اعلام کند، افزود: در بازار افزایش 5 هزار تومانی داریم و افزایش قیمت بالاتر از 15 هزار و 750 تومان قابل قبول نیست.

دسترسی سریع
رویداد